www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Zajímavosti

Slepice byla dřív než vejce, tvrdí v průzkumu čtrnáct milionů lidí

Je to otázka, která rozhádala už spoustu lidí všech věkových kategorií a lze ji označit jako věčnou - bylo dřív vejce, nebo slepice? Více světla do tohoto problému se pokusila vnést anketa internetového programu ICQ, jehož prostřednictvím komunikují miliony lidí na světě.
ilustrační fotofoto: Profimedia.cz

ilustrační foto

Průzkum ICQ s názvem "Slepice, nebo vejce" probíhal od loňského dubna v Evropě, na Středním východě, v Asii a v Severní a Jižní Americe společně se zavedením nové verze programu. Účastnilo se ho sedmadvacet milionů lidí z dvou set zemí.

Třiapadesát procent uživatelů se přiklonilo k verzi, že před vejcem se objevila slepice. Opak tvrdí sedmačtyřicet procent oslovených. "Výsledky ukazují, že více než čtrnáct milionů lidí z celého světa věří, že slepice vznikla dříve než vejce," sdělila iDNES.cz Veronika Urbánková ze společnosti Myr Communication, která ICQ v Česku mediálně zastupuje.

"Studie zjistila zajímavý rozdíl názorů mezi Evropou a zbytkem světa. Zatímco v zemích, jako je například Švédsko, devětačtyřicet procent lidí favorizovalo vejce, v Egyptě to bylo pouze devětadvacet," upřesnila Urbánková.

Podobně podle ní dopadlo srovnání arabských a jihoamerických zemí. "Sedmdesát respondentů ze Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů pevně věří, že první byla slepice, zatímco v Jižní Americe (v Argentině a Brazílii) ke slepici inklinuje pouze zhruba pětapadesát procent," dodala.

"Tento průzkum mezi uživateli ICQ tak odporuje široce publikovanému názoru profesora Johna Brookfielda z Univerzity v Nottinghamu, jehož DNA teorie preferuje vejce jako předchůdce slepice," uvedla.

Zdroj:idnes.cz

 

 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz