www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Je Vám špatně?Tady je pár rad.

Osvědčené vyprošťováky
Velká sklenice ovocné šťávy vám pomůže, abyste se rychleji probrali.

Velká sklenice ovocné šťávy vám pomůže, abyste se rychleji probrali.v

 

Míla Králová

Jak uvést tělo znovu do kondice po alkoholickém dýchánku? Existuje velké množství zaručených receptů a triků. Na každého z nás však účinkuje něco jiného a je proto třeba si najít ten pravý.

Den poté je vhodné malé pivo. Kromě toho, že zmírní dehydrataci, dodá tělu část chybějících vitamínů a minerálů. A částečně zmírní klesání alkoholu v krvi.

Doplňujte tekutiny

Už při samotném popíjení je dobré pít hodně vody nebo minerálky. Než si jdete lehnout, vypijte alespoň litr čisté vody. V tom pokračujte i v noci. A ráno zase alespoň dvě sklenice.

Pijte ovocné šťávy

Obsahují fruktózu, tedy formu cukru, která napomáhá spalování alkoholu v organizmu. Velká sklenice pomerančové nebo rajské šťávy vám pomůže, abyste se rychleji probrali.

Jezte med

Je bohatým zdrojem koncentrované fruktózy. Med působí jako protijed na stav po opilosti, pomáhá čistit organismus.

Uvařte si čaj

Nejlépe mátový, který zklidní žaludek. Určitě i heřmánkový, který lumí bolesti hlavy a také uklidňuje zažívaní. Kopřiva vám zase hodně pomůže s vyplavováním acetaldehydu ven z těla. A zelený čaj, je významný antioxidant, který celkově zrychlí vaši regeneraci. Můžete použít kteroukoli ze zmíněných bylin samostatně nebo je libovolně namíchat. Máte-li všechny, smíchejte od každé jednu vrchovatou čajovou lžičku, přelejte litrem vroucí vody a nechte 15 minut luhovat.

Výborný životabudič je silná česnečka nebo zeleninový vývar.

Recepty

Domácí zázvorové pivo proti nevolnosti

Nastrouháme asi 175 g čerstvého zázvoru a v hrnci jej smícháme s 450 ml vody. Směs přivedeme k varu, necháme 5 minut povařit a poté 24 hodin odstát. Odstátý odvar procedíme a přidáme 300 ml medu. Na mírném ohni necháme 5 minut povařit, vychladíme a slijeme do láhve, kterou uchováváme v chladničce. Podle potřeby užíváme lžíci roztoku rozpuštěnou ve sklenici sodovky.


Česnečka

10 stroužků česneku, 2-3 brambory, 1 lžíce sádla, pepř, sůl, kmín, majoránka
Vroucí vodu osolíme, přidáme česnek nakrájený na jemno či prolisovaný, brambory na kostičky, lžíci sádla, koření a povaříme cca 20 minut. Česnek lze také přidat až ke konci varu, pak má větší grády! Na talíři můžeme posypat nastrouhaným sýrem.

Bloody Mary

Do vysoké sklenice vložte 3 kostky ledu. Přidejte vodku, pepř, sůl a zastříkněte worchestrem a tabascem. Nakonec přidejte šťávu z poloviny citrónu. Promíchejte, dolejte rajčatovou šťávou a za chvíli vám bude dobře.

Prerie Oyster

Smíchejte 5 kapek oleje, žloutek, sůl, pepř, tabasco, worchester a malý panák alkoholu, po němž vám je tak špatně.

Nápoje na pročištění jater:

Smíchejte 1 l čerstvé mrkvové šťávy, 1 lžičku za studena lisovaného olivového oleje a šťávu z 1 citronu. Pijte po malých douškách v průběhu dne.

Citronáda

Šťávu ze 2 citronů smíchejte s litrem vody a doslaďte medem.

Řepný zázrak

Odstavte jednu velkou řepu, dva pomeranče a jeden citron. Nápoj ihned vypijte. Skvěle pomáhá čistit játra.Nápoj můžete obměnit přidáním mrkvové šťávy a místo pomeranče dát grapefruit.

 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz