www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Pro "Ženy"

Spěchej pomalu!

Vezměte si příklad ze želv: dělejte všechno pomalu a získáte lepší zdraví a psychickou vyrovnanost. Začněte hned - jezte a dýchejte pomaleji!
 

Lékaři, kteří uznávají jak západní medicínu, tak léčitelské metody Východu, poukazují na to, že nejjednodušší cestou k lepšímu zdraví je pomalé dýchání.

Víc kyslíku nám udělá dobře

"Lidé mají dva nervové systémy: sympatikus, který můžeme přirovnat k plynovému pedálu, a parasympatikus, fungující jako brzda," vysvětluje ¨doktor Mehmet Oz, ředitel kardiovaskulárního institutu Kolumbijské univerzity a dodává:

"V současném hektickém světě spíš šlapeme na plyn než na brzdu a naše dýchání je rychlé a mělké. Naše plíce se neokysličují do hloubky a k ostatním orgánům se tak nedostane dostatečné množství kyslíku."

Dýchejte do břicha

Doktor Oz radí, abychom denně zkoušeli dýchat tzv. do břicha. To znamená tak, aby se nám břicho při pomalém nádechu zvětšilo, až dokud nebudeme mít pocit, že plíce jsou plné a tlačí svým objemem na bránici. Při výdechu se bránice vrací na své místo a pomáhá vytlačit vzduch z plic.

"Je zřejmé, že řádné dýchání odstraňuje stres, zpomaluje srdeční tep a reguluje krevní tlak. Zároveň se díky němu uvolňují z těla toxiny," tvrdí Oz.

Jezte pomalu:

Lidský žaludek je protkán nervovými receptory, které vydávají signál do mozku, že jsme sytí.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Džusy rozpouští zuby

Áyurvéda: Umění zdravé rovnováhy

Vyberte nejlepší nemocnici!

"Mezi vysláním tohoto signálu a jeho zpracováním v mozku ale uplyne určitá doba," vysvětluje doktor Katz z Yaleské univerzity a pokračuje: "Máme důvod se domnívat, že čím déle si vychutnáte každé sousto, tím víc se budete cítit sytí, i když toho sníte méně."

Bylo skutečně zjištěno, že lidé, kteří jedli pomalu, spotřebovali o 70 kalorií na porci méně, než ti, kdo spěchali. Znásobte si je třemi jídly denně a je jasné, že při pomalém jídle musíte zhubnout.

autor: Redakce
zdroj: Korzo

Žádné komentáře
 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz