www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Pro "Ženy"

Bezva sex i po dětech?

Už to není, co bývalo... Občas si matky povzdychnou, že po dětech už není sex takový jako dříve. A mnohdy myslí na bolesti a stres, které teď mají s milováním spojené.

 

Většina odborníků připisuje nechuť na milování s partnerem hormonálním změnám po porodu a únavou způsobenou péčí o miminko a rodinu. Příčina však bývá i jinde! Nepříjemné problémy po porodu, které ženy před muži maskují výmluvami na únavu a nevyspání, se často skrývají v samotném ženském genitálu a strachu.

Příčinou může být poranění

„Vaginální porod, tedy porod přirozenou cestou, obvykle způsobí poranění. Po nastřižení hráze a jejím následném sešití může mít žena pocit, že má poševní vchod menší či nezvykle roztažený,“ popisuje plastický chirurg. Lékaři se setkávají i se stesky žen, které pohlavní styk raději zcela odmítají ze strachu z extrémní bolestivosti, ta bývá opět následkem poranění během porodu.

 

O problémech se sexem rozhodně mluvte

 

Příjemný sexuální prožitek se může vytrácet i věkem. Vlivem hormonálních změn dochází s přibývajícími roky ke snížení elasticity vaziva nejen pod pokožkou, což se projevuje tvorbou vrásek, ale i pod sliznicemi. „Kromě neuspokojivého sexuálního prožitku se u žen následně vyskytují častěji záněty močových cest, pochvy a potíže mohou mít např. i při chůzi,“ popisuje plastický chirurg.

Pomoci může plastika

Plastická operace hráze a poševního vchodu, tzv. perineoplastika, případně i přilehlé části pochvy dokáže poporodní potíže výrazně eliminovat, zvýší i prožitek při milování.

„Samotný výkon je možné provést pouze v lokální anestezii ambulantně,“ popisuje plastický chirurg. Žena tak po drobné operaci může odejít ještě ten den domů. Do ordinace přichází již jen na kontrolu, obávané odstraňování stehů se nekoná. „Používáme výhradně samovstřebatelný šicí materiál,“ dodává chirurg.

Po operaci cvičte

Následně po dobu čtyř až šesti týdnů by se žena měla vyvarovat zvýšené fyzické námahy a udržovat zvýšenou intimní hygienu. Operaci proto lékaři nedoporučují před dovolenou nebo plánovanou služební cestou.

Plastickou operací by v žádném případě neměla péče o sebe skončit. Po rekonvalescenci doporučují lékaři pravidelné cvičení pánevních svalů. Výsledek plastiky se tím výrazně zvýší.

autor: mys

Zdroj:zena.cz

Žádné komentáře
 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz