www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Pro "Muže"

Mužská antikoncepce - pivo, ořechy, auta

Netvrdíme, že když si dáte pivo, můžete se milovat bez obav. Nicméně tyto látky značně ovlivňují mužské rozmnožovací schopnosti.

 

Pivo, víno, káva i ořechy ohrožují mužskou plodnost. Obsahují totiž velké množství látek, které jsou spojovány s mužskou neplodností. Jsou napěchovány fytoestrogeny, přírodními rostlinnými látkami, které vědci spojují se sníženým počtem spermií.

Zvláště nebezpečné pro chlapíky aspirující na roli otce jsou instantní káva, para ořechy, buráky, tmavé pivo a červené víno. K tomuto závěru dospěla studie vypracovaná Radou pro lékařský výzkum v britském Cambridgi.

Výzkum podle doktora Guntera Kuhnleho ukázal, že fytoestrogeny se vyskytují ve více potravinách a nápojích, než se vědci dříve domnívali. "Shromážděné informace nám umožnily sestavit přesnou tabulku, která ukazuje, které potraviny obsahují nejvíce fytoestrogenů," dodal Kuhnle, člen výzkumné skupiny v Cambridgi, která studii připravila.

U skotu i u mužů
Jak uvádí list Daily Mail, tyto látky byly už dříve spojovány s neplodností u skotu. Další studie, zveřejněná před pár měsíci, zase ukázala na spojitost mezi sójou a sníženou kvalitou spermatu, která u mužů působí potíže s plodností.

Vědci se domnívají, že za to mohou fytoestrogeny zvané isoflavony, jež mají podobný účinek jako ženský pohlavní hormon estrogen.

"Sestavili jsme přehled potravin, které obsahují vysoké množství fytoestrogenů. Takže se můžete podívat na následky dlouhodobého působení a pokusit se zjistit, jaké množství těchto látek je pro lidi bezpečné," říká doktor Kuhnle.

Ani v autě nejste v bezpečí
Další nebezpečí pro rozmnožovací schopnost číhá v autech. Vyhřívané autosedačky jsou sice komfortní a příjemné, ale podle nové studie ohrožují mužskou plodnost. Devadesát minut strávených ve vyhřívané sedačce zvýší teplotu varlat natolik, že se výrazně sníží kvalita spermií.

"Zatím je předčasné dělat z našeho zjištění nějaké konečné závěry," uklidňuje mužskou populaci vedoucí výzkumu doktor Andreas Jung z Justus Liebig University v Německu.

Tvorba spermií je závislá na teplotě varlat (skrotální teplota), která by měla být mírně nižší než normální tělesná teplota. Během výzkumu, který lékaři uskutečnili na třiceti dobrovolnících, se ukázalo, že 90 a více minut strávených ve vyhřívaném sedadle zvedne skrotální teplotu natolik, že se mohou poškodit spermie.

Podle Junga se nyní budou lékaři zabývat tím, do jaké míry se kvalita spermií v souvislosti s vyšší teplotou snižuje.
Zdroj:magazin.cz
Žádné komentáře
 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz