www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Články z webů...

344912

Při noční akci zkontrolovala policie s celníky skoro stovku taxíků. Hledali kradené zboží z aut.

„V průběhu noční akce v pátek třináctého bylo zkontrolováno 83 vozidel taxi, 24 osobních a 5 nákladních vozidel,“ řekla komisařka městského ředitelství ostravských policistů Gabriela Holčáková.


Hlídky se zaměřily hlavně na převážené věci. Podezírají taxikáře z toho, že v noci převáží „horké zboží“ z vykradených aut a prodávají ho dál. Podobná akce není v Ostravě ojedinělá.

 

Zadržené věci z autokrádeží
Foto: tn.cz

 

Výsledek několikadenního úsilí? Čtyři lapkové za mřížemi, dopadení celostátně hledané osoby, desetitisícové pokuty.


Podívejte se na práci podobného lupiče z Ostravy.

 

Krádež automobilu. Ilustrační foto
Video: tn.cz

 


Rekordman mezi zloději


Už ve středu chytli policisté lupiče „rekordmana“. „Muž seděl ve vozidle, v jedné ruce držel baterku a druhou rukou prohledával úložný prostor vozidla,“ uvedla Holčáková. Nakradl si dva rance věcí.


„Občanské průkazy, řidičské průkazy, oblečení, holící strojek, autorádio, ovládací panel autorádia, různé klíče, CD nosiče, 2 pánské peněženky,“ vypočítává Holčáková. Na triku má vloupání do minimálně devíti vozů.

Policie zatýká lupiče věcí z aut
Policie zatýká lupiče rekordmana
Foto: tn.cz

1434 vykradených aut za tři měsíce


Policie těmito zásahy reaguje na obrovský nárůst drobné kriminality na Ostravsku. V porovnání s rokem 2007 už za letošní tři měsíce nahlásilo vykradení automobilu skoro 1500 lidí.

Videa najdete na :

http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/policiste-v-ostrave-si-doslapli-na-taxikare.html

zdroj tn.cz

 

 

Řidiče jedoucí například ze Stodolní ulice plné hospod a diskoték tak mohlo čekat pořádně nemilé překvapení. Zvlášť pokud se před jízdou posilnili pivem nebo panákem tvrdého alkoholu.


A pár takových policisté opravdu chytili. Před třetí hodinou ráno odhalili tři opilce, z nichž jeden měl skoro půl promile a dokonce jednoho "řidiče" bez řidičáku. Ten skončil v poutech.


Stodolní, ulice, která nespí
Stodolní-ulice, která nespí
Foto: nova.cz

 


Policisté si pro svůj noční zátah vybrali čtyři místa v centru severomoravské metropole. Hledat neukázněné řidiče se jich sem vypravilo více než třicet.


A nebylo to naposledy. Vzhledem k letnímu počasí mohou ostravští řidiči čekat podobné noční kontroly i v dalších týdnech

Zdroj:tn.cz

Porsche nalezené v hale s padělky
Porsche Carrera, které nalezli celníci pod hromadou padělků.
Foto: tn.cz

Nečekaný závěr měl dnešní zátah na překupníky padělaného zboží. Celníci našli pod hromadou padělků Porsche Carrera.

Celníci měli halu u Jesenice ve středních Čechách už dlouhodobě vytipovanou. Překládalo se v ní padělané zboží určené do většiny vietnamských tržnic v Praze. Krabice se zbožím z haly pravidelně odvážely plně naložené dodávky.


"Celý sklad jsme sledovali už skoro tři měsíce," uvedl jeden z celníků.


Ve skladu bylo více než šest tisíc kusů padělků, nejčastěji značek Lacoste nebo Diesel. Zabavené zboží mělo hodnotu šest milionů korun.


Na dně ležel poklad


Největším překvapením však pro celníky  nebylo samotné padělané zboží, ale spíše to, co bylo pod ním. Na dně třímetrové hromady padělků stálo červené Porsche Carrera.


Porsche pod hromadou padělků
V této hale u Jesenice ve středních Čechách nalezli celníci šest tisíc kusů padělků.
Foto: tn.cz

 


Jak celníci zjistili, auto není v registru kradených vozidel. Přihlásil se k němu správce skladu, který znal i jeho majitele. 


Proč si však majitel zaparkoval luxusní auto pod hromadu padělaného zboží, není dosud jasné. Proto se o něj budou ještě dále zajímat kriminalisté.

zdroj:tn.cz

Generální stávka

13:11 | Dnes | Aktualizováno | Reportéři Aktuálně.cz

Praha - Česko by dnes mělo zažít největší odborářský protest od listopadu 1989. Odbory jím chtějí dát najevo nesouhlas s ekonomickými a sociálními reformami vlády Mirka Topolánka.

Už od šesté hodiny ranní probíhá stávka v nemocnicích - lékaři ošetřují pouze akutní případy. Nejvíce by však měli obyvatelé Česka stávku pocítit v dopravě. Na 75 minut se ve 13 hodin zastaví vlaky, v řadě velkých měst nepojede hromadná doprava.

Aktuálně.cz vám průběh stávky přiblíží v online reportáži. Redaktoři budou sledovat průběh stávky na železnici, v hlavních městech republiky i v nemocnicích.

ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ

13:07- ODBOROVÁ CENTRÁLA

Šéf ČMKOS bude hodinu výstražné stávky trávit v hostivařském depu. Už dorazil na místo, hlásí zpravodaj Aktuálně.cz Jakub Antoš.

Zatím tu je deset odborářů se žlutobílými kloboučky, píšťalami a řehtačkami. Další odboráři dopravního podniku mají teprve přijít. Pro ně tu jsou kromě klouboučků připraveny také tranparenty s nápisy "Hanba" a "Požadujeme přehodnotit kroky reformy."

 

Stávka odborářů

Stanice metra Depo Hostivař v poledne žila normálním provozem.větší obrázekAutor: Ondřej Besperát

 

13:05 - LETIŠTĚ PRAHA

Před letištěm Praha projíždí krokem asi stovka taxíků, hlásí fotoreportér Aktuálně.cz Ludvík Hradilek. Část jich už zablokovala veškeré výjezdy od Ruzyně. Na letiště se tedy lze dostat, ale odjed odtud možné není.

13:02- ZDRAVOTNÍCI

Zpravodaj Aktuálně.cz Roman Gazdík se hlásí od Thomayerovy nemocnice v Krči, kde má proběhnout happening lékařů, že na místě je zatím klid. Jsou tu připraveny velké plakáty s nápisy: "Odmítáme nesystémové kroky ministerstva zdravotnictví", "Řízená péče udělá z pacientů loutky v rukách zlatokopů" nebo "Akciové společnosti - záruka zisku, nikoli kvalitní péče."

12:50 - HROMADNÁ DOPRAVA

Před brněnským nádražím se lidé pokusili nastoupit do trolejbusu, který míří do vzdálených Šlapanic. Řidič je upozornil, že za dvě minuty začne stávkovat a tudíž je doveze maximálně na první další zastávku. "Lidé začali celkem bez reptání vystupovat. Když jsem se s nimi bavila, víceméně se shodli, že na to dopraváci mají nárok. Nikdo se nezlobil," hlásí zpravodajka Aktuálně.cz Lenka Smyčková.

12:50 - SILNIČNÍ DOPRAVA

Asociace samostatných odborů v Praze zablokovala Legerovu ulici poblíž stanice I. P. Pavlova. Jde o důležitou dopravní tepnu, vbrzku tak zkolabuje doprava v celé Praze. Odboráři tu na silnici vyskládali balíky slámy, rozbalili transparenty, pískají a provolávají hesla.

12:41 - HROMADNÁ DOPRAVA

V Brně úplně zastaví MHD mezi 13. a 14. hodinou. "Tramvaje, trolejbusy i autobusy se za sebe budou řadit na zastávkách, kde v jednu hodinu zrovna budou," zjistila brněnská zpravodajka Aktuálně.cz Lenka Smyčková. Od 14. hodin brněnská MHD zase vyjede, ale postupně - takže budou například potíže zajistit garantované nízkopodlažní spoje. Informace o tom visí na zastávkách už od pondělí.

12:36 - POLITIKA

Kameraman Aktuálně.cz Petr Protivánek z Olomouce hlásí, že stávkující tu podpoří šéf opozice Jiří Paroubek. V jednu hodinu půjde podívat za strojvůdci na místní nádraží.

 

Stávka odborářů

Leták v ústředí ČMKOSvětší obrázekAutor: Ondřej Besperát

 

12:30 - LETIŠTĚ PRAHA

Na Letišti Praha, které je veřejnou dopravou dostupné pouze autobusy a dají se tu čekat velké problémy, hlídkuje fotoreportér Aktuálně.cz Ludvík Hradilek. Hlásí, že na letišti nic nenasvědčuje blížící se stávce.

Situace by tu však mohla být dramatická: Do stávky se chtějí zapojit někteří taxikáři společnosti Fixcar, která smluvně zjišťuje dopravu z letiště vozy taxislužby. "Dispečer společnosti mi řekl, že věří, že vše proběhne bez problémů. Stačili by však čtyři stávkující, aby zcela zablokovali přístup k odbavovacím halám. Pro tyto případy jsou tu připraveni policisté a hasiči," hlásí Hradilek.

12:23 - HROMADNÁ DOPRAVA

Pražské metro nepřeruší kůvi stávce provoz, byť jeho zaměstanci protest podporují. Pražskou podzemní dráhou se nese v pravidelných hlášeních: "Odborový svaz pracovníků dopravy, silničního hospodářství a autoopravárenství Čech a Moravy se připojuje k výstražné stávce vyhlášené na dnešní den ČMKOS. S ohledem na zajištění bezpečnosti cestujících nebude přerušen provoz v metru. Podporujeme upravení reforem ve zdravotnictví, zlepšení pracovních podmínek zaměstannců ve školství a v dopravě."

12:20 - ZDRAVOTNÍCI

 

 

 

Jednou z klinik, která stávkuje ve Fakultní nemocnici na Karlově náměstí, je urologická klinika. Na dveřích je oznámení o stávce a visačka, že jsou stávkujícími, mají také sestry na ttomto pracovišti. Přesto nikdo z nich není ochoten podávat o provozu na klinice v době stávky informace. Reportérka Aktuálně.cz Hanka Pražáková zjistila, že aktuní případy zde dnes přijámá lékař, který není členem odborů a stávky se neúčastní.

12:15 - ŽELEZNICE

České dráhy mají první odhad, jak bude protest strojvůdců masivní. Mluvčí společnosti Ondřej Kubala uvedl, že stávka zastaví zhruba tisíc vlaků v dálkové a regionální dopravě. "Některé spoje budou zcela zrušeny, například rychlíky mezi Prahou a Brnem a mezi Prahou a Budějovicemi." Podle něj by bez omezení měla jezdit pendolina a některé vlaky IC a EC.

12:07 - PRŮMYSL

Fotoreportér Tomáš Adamec se marně snaží zjistit, jak bude vypadat protestní akce v jedné ze špičkových fabrik v tuzemsku: ve Škoda Transportation v Plzni. Odboráři jej nechtějí i přes předchozí přísliby vpustit do areálu. "Řekli mi, že stávkovat se bude, ale spíše symbolicky. Nepřejí si publicitu, protože sice souhlasí se stanoviskem odborové centrály, ale nechtějí nijak poškodit majitele společnost," hlásí reportér Aktuálně.cz z Plzně.

11:45 - POLITIKA

Ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas na tiskové konferenci k důchodové reformě odmítl dnešní stávku. "Smysl této stávky je politický, nemůže to být považováno za celonárodní akci. Nechápu, proč si odbory berou jako rukojmí občany," řekl Nečas.

11:30 - ODBOROVÁ CENTRÁLA

Na Aktuálně.cz právě skončil online rozhovor s odborovým předákem Milanem Štěchem. Sami jste se mohli ptát, co vás na stávce zajímá.

"Naší snahou není poškodit zaměstnavatele, ale upozornit veřejnost, ale zejména vládu, že jsou i jiné názory, než prosazují silou v parlamentu. Ztráty budou mnohem nižší než to, co způsobuje reforma veřejných rozpočtů - klesá HDP, poptávka a spotřeba. Pokud by vláda zprivatizovala veřejné služby, budou to kroky nevratné, s fatálními důsledky," vysvětlil důvody stávky šéf Českomoravské komory odborových svazů a senátor za ČSSD Štěch.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde

Milan Štěch, předseda ČMKOS

Milan Štěch před online rozhovorem pro Aktuálně.czvětší obrázekAutor: Ondřej Besperát

 

11:26 - ZDRAVOTNÍCI

Ve Fakultní nemocnici na Karlově náměstí lze jen těžko poznat, zda se tu stávkuje. Nápis STÁVKA visí na dveřích některých pracovišť, a také někteří zdravotníci mají na pláštích visačku, že se ke stávce připojili. Na informacích nemocnice nelze zjistit, zda byl na některých odděleních provoz omezen.

Zpravodajka Aktuálně.cz se dostala například k primáři očního oddělení Pavlu Dibílkovi. Ten řekl, že si týden před dovolenou nemůže dovolit stávkovat, protože by nestihl ošetřit pacienty, kteří jsou k němu předem objednáni.

11:15 - ZDRAVOTNÍCI

 

Reportérka Aktuálně.cz Svatava Suchardová sleduje situaci v pražské nemocnici na Bulovce. Do stávky se tu zapojilo pět pracovišť z celkových dvaatřiceti. "Jedná se asi o jedenáct procent zaměstnanců, tedy o 230 lidí z 2110," uvedl mluvčí nemocnice Petr Mach.

Čekárny jsou prakticky prázdné - personál objednané pacienty přeobjednal na jiný termín. V nemocnici se jede na víkendový režim: slouží tedy omezený počet lékařů, kteří mají "pohotovost".

11:O5 - ZDRAVOTNÍCI

Hlásí se z Brna zpravodajka Aktuálně.cz Lenka Smyčková: "V Brně se stávkuje ve Fakultní nemocnici Brno, ve Fakultní nemocnici u svaté Anny, v Úrazové nemocnici, v Nemocnici milosrdných bratří i v Masarykově onkologickém ústavu. Všude lékaři garantují zachování akutní péče. Kolem úrazovky zaměstnanci v deset hodin udělali řetěz z vlastních těl, aby vyjádřili snahu o záchranu úrazovky ve stávající podobě.

10:36 - ŽELEZNICE

Zpravodaj Aktuálně.cz Martin Novák sleduje situaci na pražském nádraží Holešovice. Právě odtud vyjíždějí Pendolina a mnohé z mezinárodních spojů, i teď tudy putují skupiny zahraničních turistů. "Nikde na celém nádraží ale není jakékoli upozornění, že mezi jednou a druhou hodinou odpolední bude stávka a vlaky nepojedou. Paní na informacích mi přitom řekla, že se stávka dotkne i mezinárodních rychlíků," hlásí Martin Novák.

Vlaky z Moravy a ze Slovenska mají v tuto chvíli zpoždění deset až patnáct minut. 

 

Stávka odborářů

Takhle odboráři zdůvodňují svou stávku, aneb: co všechno nechcemevětší obrázekAutor: Ondřej Besperát

 

10:15 - ODBOROVÁ CENTRÁLA

Ani na budově (a v budově) ČMKOS zatím není příliš patrné, že se schyluje k nejmasovějšímu protestu od listopadu 1989, jak tvrdí odbory. Visí tu jen tři letáčky informující o stávce, jinak je klid, hlásí zpravodaj Aktuálně.cz Ondřej Besperát.

9:47 - ŽELEZNICE

Stávka na dráze by měla začít až v jednu odpoledne, ale už nyní hlásí reportérka Aktuálně.cz z Olomouce značné problémy. "Skoro všechny vlaky tu mají zpoždění minimálně deset minut, dráhy jako důvod hlásí provozní potíže," uvedla zpravodajka Martina Macková. Podle ní je na nádraží hodně lidí, protože se nejspíš rozhodli využít služeb Českých drah dříve, než po obědě stávka začne.

9:02 - ZDRAVOTNÍCI

 

Julínek

 

Ve vinohradské nemocnici uspořádal tamní Lékařský odborový klub happening, při němž budou lékaři platit pacientům, kteří se nechají ošetřit. Lékaři udělají zdarma základní vyšetření - například změří krevní tlak - a k vyšetření přidají napodobeninu bankovky v hodnotě 30 Julínků.

8:24 - ZDRAVOTNÍCI

Jako první stávkují lékaři. Předseda vinohradských odboru Miloš Voleman v České televizi řekl, že způsob je v jednotlivých částech nemocnice odlišný. Například oddělení chirurgie a ORL pracují pouze ve víkendovém režimu, ještě mírněji je podle něho omezen provoz na anestezii a resuscitaci, onkologické oddělení se pak přidalo ke stávce pouze manifestačně. Volmann také uvedl, že nikomu z pacientů nehrozí, že by nebyl kvůli stávce ošetřen.

 

Zdroj aktualne.cz

 

 

Demonstrace - odbory - důchodová reforma

09:30 | Dnes | Jakub Antoš

Online - Dnes přesně ve 13:00 utichne na hodinu ruch ve fabrikách. Nepojedou vlaky ani tramvaje. Pracovat nebudou někteří zdravotníci, symbolicky se připojí i pošťáci. Česko potrápí výstražná stávka odborů.

Odboráři tak chtějí dát najevo svůj nesouhlas s vládními reformami, především s placením poplatků u lékaře.

Klíčovou postavou úterní stávky je hlavní odborářský boss a sociálnědemokratický senátor Milan Štěch. Ten bude od 10 hodin hostem online rozhovoru deníku Aktuálně.cz.

 

K hodinové výstražné stávce, která částečně ochromí zejména hromadnou dopravu v republice, se odhodlali odboráři sdružení v největší české odborářské centrále - Českomoravské konfederaci odborových svazů (ČMKOS). K několika stovkám tisíc jejích členů se připojí i některá další zaměstnanecká uskupení.

S heslem "Stávkujeme proti vládě, která pohrdá občany" odboráři bojují proti domnělému rozprodeji českého zdravotnictví a proti důchodové reformě, která zavádí jednotnou hranici odchodu do důchodu v 65 letech.

Koaliční politici jsou přesvědčeni, že se Milan Štěch chce stávkou pouze připomenout svým voličům před podzimními senátními volbami, v nichž bude obhajovat svůj mandát. Šéf ČMKOS se takovému nařčení brání v samotné výzvě stávkujícím. "Nejsme pravice ani levice. Stávka nemá žádnou politickou motivaci," stojí v dokumentu.

Proti čemu přesně odboráři protestují? Jak jinak chtějí vyřešit problémy kolabujícího důchodového systému? Nejen na to se můžete ptát předsedy ČMKOS Milana Štěcha od 9:30.

Otázky dávejte na serveru:                                                                                                                      http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=608936

Zdroj:aktualně.cz

Top 12: nej krásky ze světa sportu
Amanda Beard

Krásných žen je spousta. Ve sportu to pak platí obzvlášť. Jaké jsou ale ty nejvíc sexy sportovkyně? Magazín.cz vybral dvanáctku pořádně žhavých dívek, které se točí okolo sportu a okolo kterých se zase točí muži…
17. června 2008

12. Tatiana Grigorieva

 

Původně ruská atletka, později blonďatá tyčkařka závodila v barvách Austrálie. Před rokem ukončila sportovní kariéru, při níž během deseti aktivních let získala olympijskou medaili i cenný kov z mistrovství světa.

 
11. Danica Patrick
Danica Patrick

Američanka, která závodí v zámořských formulových seriálech, možná jednou nakoukne i do prestižní Formule 1. Chlapi v automobilových soutěžích sice mají na Danicu řeči, ale ona na to nedbá. Že není jen do počtu, o tom svědčí, že jako první žena vyhrála závod Indy car.

 
10. Tanith Belbin
Tanith Belbin

Krasobruslařka s dvojím občanstvím, americkým i kanadským. Společně s Benjaminem Agostem nyní závodí za Spojené státy, tato sportovní dvojice pětkrát vyhrála americký šampionát, v roce 2006 stanula na stříbrném olympijském stupínku. Je tedy nejen krásná, ale ve svém řemesle i velmi úspěšná.

 
9. Kristi Leskinen
Kristi Leskinen

Americká freestyle lyžařka. Zvládá toho ale mnohem více, skáče také bungee, létá na padáku, když se chce trochu zklidnit, zahraje si golf. Život si dokáže užít a když si sundá lyžařskou kombinézu, je dokonalou reklamou na freeskiing…

 
8. Amanda Beard
Amanda Beard

Americká plavkyně, olympionička i modelka. Poprvé se na olympiádě ukázala ve čtrnácti letech, závodila v Atlantě 1996, a získala tři medaile. Dvě individuální stříbrné, zlatá byla ve štafetě. Podobně úspěšná byla i o čtyři roky později v Sydney, kde přidala do sbírky bronz. Také z Atén 2004 neodjela s prázdnou, získala tam svou první individuální zlatou medaili. Vedle sportovních výkonů stíhala i modeling, pózovala pro známé magazíny jako např. Playboy či Sports Illustrated.

 
7. Lokelani McMichael
Lokelani McMichael

Sympatická Havajanka závodí v náročném triatlonu. Představila se dokonce i na prestižním Ironmanovi, kde v roce 1995 dokončila závod jako vůbec nejmladší žena v historii. V následujících letech dokázala úspěšně kombinovat kariéru sportovkyně a zároveň modelky a moderátorky televizních pořadů.

 
6. Maria Kirilenková
Maria Kirilenková

Ruská tenistka, původem z Moskvy. První WTA titul získala před třemi lety, v červnu letošního roku se už vyšplhala na 19. místo světového pořadí. Dobrá přítelkyně Marie Šarapovové, další z tenisových krásek.

 
5. Gabrielle Greece
Gabrielle Greece / foto: Sports Illustrated

Rodačce z Kalifornie se také podařilo skloubit sport s modelingem. Pracovala pro módní firmy v New Yorku, zároveň byla velmi úspěšná v profesionálním volejbalu. Už na floridské univerzitě ustavila tahle blokařka několik rekordů, které dosud platí.

 
4. Maria Šarapovová
Maria Šarapovová

Ruská tenisová princezna, někdejší světová jednička, nyní třetí na žebříčku. Vyhrála tři grandslamové turnaje, první už v sedmnácti a k tomu přímo na dvorcích slavného Wimbledonu.

 
3. Milene Domingues
Milene Domingues

Brazilská fotbalistka, modelka a také bývalá partnerka kanonýra Ronalda. V dubnu 1999 si fotbalový pár řekl ano, o čtyři roky později se rozvedli. Španělská média přezdívali pohledné blondýnce Ronaldinha, byla hodnocena jako jedna z nejlepších fotbalistek v Evropě. Byla také nejdražší hráčkou v historii, ženské kluby byly ochotny za ní zaplatit 200 tisíc liber. Vyznáním buddhistka se šestadvacetkrát objevila v reprezentačním dresu své země.   

 
2. Ana Paula Mancino
Ana Paula Mancino

Sedmadvacetiletá brazilská volejbalistka. S volejbalem začala ve dvanácti, v devatenácti se přestěhovala do Itálie, kde později profesionálně hrála.

 
1. Ana Ivanovič
Ana Ivanovič

Srbská tenistka, v současnosti číslo 1 na světě. Dokázala letos vyhrát grandslamový turnaj v Paříži, loni skončila na French Open i Australan Open těsně pod vrcholem. Celkem už v singlu vyhrála sedm turnajů, ve finále byla jedenáctkrát. Navíc ve svých dvaceti oslňuje tenisové fanoušky i krásou. Jen tak dál!


(mat), Magazín.cz
Tatiana Grigorieva
Pornoherečky hrály plážové Euro. Nahé!
foto: Archiv

Fotbaloví fandové si včera ve Vídni užili při sledování netradičního zápasu dvou týmů téměř nahých hereček. Jak by dopadlo Euro podle nich?
16. června 2008
Herečky si oblékly pouze tanga a na části těla, kde se normálně nosí látkový dres, si oděv nechaly pouze namalovat.

Dresy měly barvy německého a rakouského týmu, zápas byl tedy obdobou toho, který v pondělí večer rozhodne o dalších postupujících na fotbalovém Euru. Rozpustilé dívky si vyzkoušely utkání německy mluvících rivalů den předem nanečisto.

Výsledek zápasu, který zorganizovali účastníci jednoho internetového chatu (možná nerozhodní sázkaři), skončilo drtivou porážkou německého týmu 10:5. Něco podobného se ale nejspíše večer opakovat nebude, i když...

Rakouská účastnice zápasu Doris Fastenmeir zápas okomentovala: “Doufám, že si z nás naši chlapci vezmou příklad.”

Co myslíte, vezmou?

/ foto: Archiv


/ foto: Archiv

(tx), Magazín.cz
5 sexy žen ze seriálu Simpsonovi
foto: Archiv

Mysleli jste si, že animované postavičky nemohou být sexy? Proč? Mají přece nádhernou duši, a ta je na ženě nejvíc sexy. Tělo zchátrá, prsa povadnou, ale duch září po celý život. Pokud tedy nějaký je...
8. června 2008
Simpsonovi jsou bezkonkurenčně nejoblíbenějším kresleným seriálem a ženami se to v něm jen hemží. Ale koukali jste se na ně někdy pohledem opravdového muže? Zkusme to!

5.  Maude Flanders

Maude je bohužel už po smrti, ale její duch žije dál. Sice po celou dobu vystupovala jako přísně věřící, božími zákony řídící se manželka a milující matka, ale v hrudi jí dýchal oheň. Umíte si představit, co by se stalo, kdyby všechna tahle potlačovaná sexuální vášeň vybuchla?4. Edna Krabappel
O přitažlivosti paní učitelky není proč pochybovat. Všichni jsme byli svědky jejích vášnivých eskapád s ředitelem Sinnerem, patrně životní láskou. Jak se sexuchtivý pár neovládl ani během vyučování a zavřel se do komory s košťaty... Co dodat, tahle ženská nosí pod upnutým staropanenským zevnějškem ne semtex, ale C4.3. Tabitha Vixx
Když se hvězdě springfieldských Isotopů Buckovi "Home Run King" Mitchellovi hroutilo manželství požádal Homera a Marge, aby  mu pomohli udržet jeho milovanou pop hvězdičlu Tabithu. Při pohledu na fotku je jasné, že i baseballová hvězda se musí pořádně snažit, aby si tohle udržela.2. Luann Van Houten
Na téhle paní musí něco být, nenechte se oklamat jejím kyselým zevnějškem. Jak jinak si vysvětlit nekonečné rozchody a návraty nejdivočejšího páru  ze seriálu. Jak asi probíhají jejich časté postelové usmiřovačky?1. Marge Simpson
Zkuste se identifikovat s devítiletým Bartem. Ne nemluvíme o Oidipově komplexu, ale kdo by nechtěl takovouhle mámu? Když jí neotrávilo ani manželství s natvrdlým pivařem Homerem… pořád má víc energie než Vesuv těsně před výbuchem.


(tx), Magazín.cz
Zdroj obrázků: Archiv
G-shot: zaručený a bouřlivý orgasmus
foto: shutterstock

Co byste odpověděli partnerce, pokud by se zeptala na vážně jednoduchou věc: „Jak bys reagoval, kdybych ti zaručila, že mě při každém sexu přivedeš k orgasmu?“ Nejspíš byste byli potěšeni a nadšeni.
19. června 2008

Přesně tak reagoval na podobný dotaz partner jednačtyřicetileté Angličanky Caroline Cushworth. „Tak jsem mu řekla, že podstoupím zcela nový zákrok, který mi to umožní. Bonus navíc bude, že mé orgasmy budou také mnohem více intenzivnější než dosud,“ popsala Caroline výsledek intimního rozhovoru s partnerem.

 
Rozkoš za tisíce

Sedmadvacetiletému Christopherovi doslova spadla čelist a zmohl se jen na: „To zní vážně moc dobře.“ O čtrnáct dnů později se Caroline stala první britskou ženou, která podstoupila tzv. G-shot, nechirurgický zákrok, který má posílit G bod, nejcitlivější oblast v těle ženy. To vše za „lidovku“, 800 liber, v přepočtu nějakých 24500 korun.

 

G-shot je novinka pocházející ze zámoří. Zákrok se provádí pod lokální anestezií, zabere pouhých osm vteřin a na první pohled vše vypadá náramně jednoduše.

 

Kolagen se injekčně vpraví přímo na G bod. To samo o sobě citlivost bodu nikterak nezvýší, ale díky aplikaci kolagenu se zvětší oblast bodu rozkoše a tím prý mohutně vzrostou i šance na orgasmus. Bod je totiž jednodušší najít.

 
Co říká testerka?

Britskému listu Daily Mail to první „testovací králík“ potvrzuje. „Vážně jsem nikdy předtím něco takového nezažila. Mám dokonce několikanásobné orgasmy, je to úžasné,“ vyprávěla Caroline. „Napoprvé to bylo tak intenzivní, že jsem se úplně vyděsila. Teď si sex skvěle užívám, pokaždé, co se milujeme, mám orgasmus,“ doplnila.

 

G bod je pojmenován podle lékaře Ernesta Grafenberga, který ho poprvé popsal před více než padesáti lety v odborném sexuologickém časopise. Objevit ho však není úplně snadné, zatímco řada žen si díky G bodu užívá, některé jeho stimulaci nejspíše nikdy nezažijí. „Ani já jsem nevěřila, že na tom něco je. Myslela jsem si, že neexistuje, že jsou to báchorky,“ řekla Carolina.

 
Některé to nespasí

Ale před pár lety zjistila, že ne. „Můj tehdejší partner prohlásil, že ho chce najít. Tak jsme ho hledali, hodiny a hodiny, strávili jsme tím opravdu hodně času,“ usmála se. „Nebylo to jednoduché a zabralo to hodiny experimentování, ale nakonec se to povedlo. Ale nemyslím si, že G bod lze objevit během jedné noci,“ poznamenala.

 

S G bodem se prý Carolinin sexuální život v mnohém zlepšil. Když se ale doslechla o metodě G-shot, chtěla to okamžitě vyzkoušet. „A jsem náramně spokojená. Musela jsem čtyři hodiny čekat, než jsme se mohli milovat, ale stálo to za to. Paráda,“ zakončila.

 

Bohužel ani tato metoda prý nespasí všechny ženy. Patnáct procent žen totiž bod G vůbec nemá. A kde nic není, tam se logicky nemá co zvětšit…


(mat), Magazín.cz
Zlá tanga. Vystřelila jí oko
Ilustrační foto / foto: Shutterstock.com

Američanka žaluje firmu Victoria Secret. Jejich luxusní kalhotky jí vážně poranily oko.
19. června 2008
/ foto: VictoriasSecret.com
Dvaapadesátiletá Macrida Patterson z Los Angeles podala prostřednictvím svého právního zástupce žalobu na firmu Victoia´s Secret vyrábějící luxusní spodní prádlo.

Žádá odškodné a její šance na úspěch nejsou nikterak malé. Vzhledem k tomu, že v Americe se lze soudit prakticky o cokoliv a uspěly i mnohem bizarnější žaloby, než kalhotky jdoucí majitelkám po očích, zdá se, že by se výrobce měl obávat.

A jak vlastně Patterson svou žalobu na populární módní firmu podložila? Stojí to za to... Před časem si pořídila vysoce “dekorativní” boková tanga se zářezem do tvaru V z řady Sexy Little Thing. Když si je snažila obléci, kovová ozdoba, která má být pevně přišitá ke kalhotkám, vystřelila a praštila ji do oka.

Bohužel došlo k vážnějšímu poranění rohovky a žena nemohla jít několik dní do práce, proto přišla o větší část své mzdy. V žalobě doslova uvádí: “Nehoda mi ovlivní celý zbytek života.”

Právníci Victoria´s Secret požádali poškozenou ženu, aby jim poslala kalhotky i s kovovou částí, které jí způsobilo zranění, k bližšímu zkoumání, což poškozená odmítla. Uvidíme, jak si soud s další z řady bizarních amerických stížností poradí...

(tx), Magazín.cz

Diskuze: Co myslíte, kdo vyhraje?Přidej příspěvekAbys mohl(a) zaslat příspěvek, musíš se nejdříve přihlásit do líbímseti: (že nemáš účet?! Registruj se!)

uživ. jméno heslo


zobrazit profil
K4jka 19.06. 17:27
absolutne nechapu proc si dvaapadesatileta baba porizuje takoveto kalhotky....jo,mozna mohla mit luxusni stihlou postavu a tohle si klidne mohla dovolit,ale kdyz ji to vystrelilo az tak vysoko do oka,tak pochybuju.......ja tyhle zenske nechapu
zobrazit profil
mistress007 19.06. 17:26
Tak to je snad vtip 52let a ona nosí boková tanga??? Ta bába musela bejt slepá ještě před tím než si je koupila...
zobrazit profil
S.I.W.I 19.06. 17:25
omg :D:D
zobrazit profil
kvetink.a 19.06. 17:22
tak to je moc :D
zobrazit profil
vobludka 19.06. 17:17
ale konkrétně k tomuhle článku si myslím, že dotyčná američanka podcenila velikosti a objednala si malou velikost.... ale zase je pravdou, že vadný výrobek se najde vždycky kdekoliv....takže to mohla být i vada výrobku....i když já osobně si myslím, že si objednala malou velikost..ale to je jen můj osobní názor....
zobrazit profil
vobludka 19.06. 17:16
jak to tak čtu, tak si říkám, co budou ty slečny, který se tak moc diví tomu, že nějaká ženská v 52 nosí tanga, nosit v takovém věku samy....vždycky přece záleží na tom, v čem se dotyčná cítí dobře a jak vypadá....mnohdy ženská kolem 50 vypadá postavově líp než dvacetiletá slečna...a to mluvím z vlastní zkušenosti...tak proč by si dobře vypadající padesátnice nemohla vzít luxusní tanga????
zobrazit profil
trinushka_party 19.06. 17:15
52? Se ani nedivím, že ji to vystřelilo :D:D
zobrazit profil
...Udry... 19.06. 17:12
dobře jí tak :D
zobrazit profil
vendy001 19.06. 17:12
:-D bože můj.. .oni by měli žalovat ji, že si ještě kupuje takový prádlo... :-D
zobrazit profil
Emocionarse 19.06. 17:12
to je piča :D
zobrazit profil
LOLEK111 19.06. 17:10
tanga velikosti XS a baba BigElefant, to se pak nemůže divit :oD
zobrazit profil
kistynkaaa 19.06. 17:10
nemohla bych nosit snuru v prdeli...praktikuju krataskovy:D
zobrazit profil
Davuskaa 19.06. 17:08
pro ostatní holky...proč by jako tak starší ženy nemohli nosit tanga????a kor když mají pěknou postavu!!!!
zobrazit profil
Lucccccy 19.06. 17:08
tak to je moooc...xD LooooooL...
zobrazit profil
Davuskaa 19.06. 17:05
v americe jde vyhrát na všem!!!nedivil bych se kdyby vyhrála poškozená!!!
zobrazit profil
TeWeSkA 19.06. 17:05
oj to nenjí možný:D co si ty lidi teď nevymyslej:D
zobrazit profil
Pizzagallina 19.06. 17:04
no jeste ze se ty kalhotky prodavaji jenom v americe :-! http://s9.bitefight.cz/c.php?uid=97397
zobrazit profil
globe-street 19.06. 17:03
yežiš,yeště že takovýhle problémy nemáme=)))
zobrazit profil
2Klaruska3 19.06. 17:02
+tanga
zobrazit profil
Neliskaa 19.06. 17:02
twe si asi ta kravka koupila malyxDnechapu

Zobrazit všechny příspěvky (celkem 43)


Souvisejicí články

Britney nefetuje, je...

Britney nefetuje, je...Co by to byl za začátek nového roku bez dalších...
Lesbičky bojují proti...

Lesbičky bojují proti...Obyvatelům ostrova Lesbos se nelíbí výraz pro...
Bond, James Bond bude nahý

Bond, James Bond bude nahýUkáže agent 007 Jejího Veličenstva všechny své...
Soudce: Britney, nebij...

Soudce: Britney, nebij...Aby Britney Spears s exmanželem nepřišli o děti, musí...
ZPĚT | PŘIDEJ PŘÍSPĚVEK (v diskuzi je 43 příspěvků)
Proč zlí hoši vždy sbalí ty nejvíc sexy?
Bond, James Bond

Pro sluňáky to je nekončící hořká lekce. V souboji o nejkrásnější dívky s drsňáky vždycky znovu a znovu prohrávají. Proč tomu tak je? Na to se snažili najít odpověď i vědci.
19. června 2008

Po svém výzkumu potvrdili, že to skutečně platí. Necitliví, sebestřední a nečestní chlapíci mají pro ženy neodolatelné kouzlo. Rozsáhlá studie ukazuje, že ženy na celém světě jen těžko odolávají takové kombinaci a zlým chlapíkům bezstarostně sedají na lep.

 

Tajemství hulvátů je, zdá se, ukryto ve třech záporných charakterových vlastnostech, které naplno ztělesňuje charismatický James Bond na filmovém plátně i stránkách knih. Tahle temná triáda kombinuje narcismus, impulsivní, necitelné a nebezpečné chování a prolhanost.

 

Možná se vám takto dávkovaný charakter nezdá příliš přitažlivý, ale ženy ho často vidí jako čistou esenci mužnosti. Případně soudí, že takový chlapík bude správným otcem jejich dětí. Není proto divu, že jsou dívky, hledající vzrušující milostnou pletku nebo touží otěhotnět, vábeny ke „zlým mužům“ jako můry ke světlu.

 

Dvě studie, stejný výsledek

Jeden z členů týmu vědců Peter Jonason tvrdí, že James Bond je perfektní ukázkou dokonalého sukničkáře s poněkud diskutabilním charakterem. „Je nepříjemný, pořádně extrovertní a miluje zkoušení nových věcí – zabíjení lidí, lámání ženských srdcí a tak,“ uvedl Jonason pro magazín New Scientist.

 

Do studie bylo zahrnuto 200 studentů, u nichž se nejdříve určily charakterové vlastnosti. Pak byli tázáni na své sexuální vztahy a milostný život včetně toho, kolik měli partnerek a zdali vyhledávají i krátkodobé románky. Výsledkem bylo, že muži, kteří nejvíce odpovídali bondovskému profilu, měli i nejvíce partnerek a za sebou celou řadu nevážných románků.

 

Druhá studie zahrnula 35 tisíc lidí v 57 zemích a objevila podobné propojení mezi temnými charakterovými vlastnostmi mužů a počtem žen v jejich postelích. „Tihle chlapíci skórují velmi často. Ale nehledají nic dlouhodobého, prostě jen loví ženy,“ uvedl profesor David Schmidt z univerzity v americkém Illinois, který se na studii podílel.

 

Na druhou stranu ale naděje sluňáků ještě zcela nezemřela. Evoluční psycholožka Gayle Brewer tvrdí, že zatímco s floutky a hrubiány si ženy užívají, s těmi hodnými pak uzavírají manželství a plánují s nimi rodiny.


(mat), Magazín.cz
Mafiánský klenot z Česka podruhé
Mafia 2

Tím, čím je Kmotr pro filmový svět, tím je Mafia pro ten herní – jednoznačným klenotem, který jen těžko snáší srovnání s jiným titulem podobného druhu.
19. června 2008
Našince pak může hřát na srdci, že pochází z České republiky, kde je mafiánské prostředí přeci jen redukováno na přestřelky, kuplířství a praní špinavých peněz Rusů či Ukrajinců.

O to úctyhodnější je fakt, že se studiu Illusion Softworks podařilo vytvořit atmosféru idealizovaného mafiánského světa, ve kterém hraje prim rodina.

Méně idealizovaní mafiáni
Mafia 2
Před časem představený druhý díl bude ale o poznání jiný. Zlatá doba italské mafie v Americe pominula a děj se přesouvá do poválečných čtyřicátých a padesátých let.

Tvůrci se tentokrát pokusí zpracovat zejména stinné stránky „cosy nostry“. Zkrátka a dobře – mafiáni už nebudou tak obdivuhodnými majiteli krásných vozů a přežehlených obleků. Respektive budou, ale akcentovat by se měly také jejich mravní poklesky.

To je přesně ta stránka, jež hrám zoufale chybí. Většinou se totiž zhostíte nějakého bravurního reka, který má jednoznačné poslání a není na něm ani zrnko špatnosti. Pro Vita Scaletta něco takového rozhodně neplatí. Přestože jde v podstatě o sympaťáka, nemá problém plnit ani bezpáteřní kšefty, obzvlášť když ho k tomu hned od počátku tlačí jeho nerozlučný parťák Joe.

Nerozlučná dvojice mafiánů
Mafia 2
Děj Mafie 2 začne návratem Vita z evropské válečné fronty. Rovnou na nádraží ho vyzvedává Joe a předestírá jasnou vizi – kriminálními kšeftíky se v této době dá stále zajistit skvělé živobytí. Vito pod hráčovou kontrolou příliš neváhá a na Joeovu nabídku přistupuje.

Nerozlučná dvojice se začne propracovávat k vrcholu od mizerných zakázek v podobě převážení či doručování zásilek. Ale nebojte, nebude to trvat příliš dlouho. Jakmile se v rámci rodiny osvědčí, začnou dostávat důležitější úkoly, při jejichž plnění poteče krev a morální kodex bude nepříjemně skučet.

Ale to není vše. V určité fázi hry propukne mezi třemi mafiánskými rodinami ve fiktivním městě Empire City doslova válka. Vito a Joe se přitom musí přidat na stranu jedné z nich. Zhruba od té chvíle začne organizace jménem mafia ukazovat své nejtemnější stránky.

Dynamické mise
Mafia 2
Tím lépe pro hráče. Co se týče misí – ty nejvýznamnější jsou opět napojeny na dějovou linku, přičemž mají být dlouhé a velmi variabilní. Například je třeba dojet do výrobny pálenky doručit „vzkaz“, majitel se vzpírá, a tak ho musíte odkráglovat, jenže jemu se podaří zranit jednoho z vašich parťáků. Musíte ho tak rychle přenést do auta a uhánět ke spřízněnému doktorovi.

Hra bude velmi umně komponovat akční i závodní složku. Kromě dějových úkolů tu ale bude celá řada vedlejších zakázek, jimiž si přivyděláte něco peněz a zvýšíte svůj mafiánský respekt.

Mafia 2
Ostatně v Empire City, které má rozlohu 16 kilometrů čtverečních, se můžete pohybovat zcela libovolně. Město bylo postaveno po vzoru New Yorku, neznamená to však, že by byl okopírován jeho územní plán. Empire City je světovou metropolí v jejím tehdejším vzezřením jen inspirováno, každopádně ale potkáte známé budovy, jako například Empire State Building či Chrysler Tower.

Pozor na rychlost
Mafia 2
Město je rozděleno do celé řady čtvrtí, které poznáte na první pohled. Nechybí tradiční Chinatown, Little Italy, ale ani přístavní, noblesní či industriální čtvrť.

Vozový park se přizpůsobil aktualizovanému období, takže všech padesát vehiklů je zcela nových. A že už tenkrát se dal pořádně sešlápnout plyn, poznáte velmi brzy. Ale pozor na pravidla silničního provozu! Opět je tu policie, která nezůstává vůči zločinnosti netečná, tedy pokud neuplatíte přednostu stanice.

Z obrázků je snad dostatečně patrné, že Mafia 2 vypadá skvěle, možná ještě lépe než opěvované Grand Theft Auto 4. Otázkou zůstává, zda se tak skvostně bude také hrát. Zkušenosti z minulého dílu a sliby o tom novém dávají tušit, že by to mohlo být dokonce ještě lepší!
Zdroj:magazín.cz
Policisté

Ilustrační snímek.Autor: Ondřej Besperát

 

Brno - Soudci Nejvyššího soudu definitivně vyložili, jak mají justice a policie postupovat v případech, kdy přistihnou opilého řidiče, ale nepodaří se pak u něj krevní zkouškou objektivně zjistit přesnou hladinu alkoholu.

Soud řekl, že řidič se ani v takovém případě nemůže automaticky vyhnout stíhání za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Výsledek orientační dechové zkoušky, který potvrzuje další důkazy o opilosti řidiče, není totiž podle soudu možné odmítnout jenom proto, že je nepřesný.

Všichni viděli, že byl opilý

Soud k tomu postoji dospěl na případem řidiče z Vysočiny, kterého obecné soudy právě kvůli zkaženému odběru krve zprostily viny z trestného činu. To, že usedl za volant v opilosti, tak zůstalo jen přestupkem.

Policie přitom u řidiče při orientační dechové zkoušce zjistila přes 2 promile alkoholu v krvi.

Řidič se snažil policii ujet. Z jeho dechu byl podle svědectví policistů i lékaře cítit alkohol, řidič byl nejistý při chůzi.

Krevní test pro zjištění přesné míry opilosti byl pokažen. Krev byla odebrána do nevhodné zkumavky.

Nebezpečí jednoho promile

Pro obvinění z trestného činu a tím i přísnější potrestání opilého řidiče je důležité to, zda svým počínáním může vážně ohrozit lidi a způsobit vysokou škodu na majetku.

"Podle poznatků lékařské vědy není žádný, tedy ani nadprůměrně disponovaný řidič, schopen bezpečně řídit motorové vozidlo, dosáhne-li hladina alkoholu v jeho krvi nejméně 1,00 g/kg (1 promile)," uvedl v rozhodnutí senát Nejvyššího soudu pod vedením soudce Eduarda Teschlera.

Soudy v Pelhřimově i Českých Budějovicích ale rozhodly, že se nedá kvůli zmařenému odběru krve jednoznačně určit, zda hladina alkoholu v krvi jedno promile přesáhla. Dechovou zkoušku soudy označily za nepřesnou.

Věřte Drägrovi

Takový verdikt se ale nelíbil Nejvyššímu státnímu zastupitelství, které se obrátilo s dovoláním na Nejvyšší soud. Podle zastupitelství by totiž rozhodnutí soudů v Pelhřimově i Českých Budějicích vedlo k tomu, že využití přístrojů k dechovým zkouškám by bylo téměř nemožné.

"V posuzovaném případě byla naměřena hodnota 2,24 g/kg, což znamená, že pokud by spodní hranice množství alkoholu v krvi obviněného měla být nižší než 1 g/kg, musel by přístroj Dräger pracovat s přesností (lépe řečeno s nepřesností) v rozmezí cca 55,4 procent, což by ve svém důsledku znamenalo, že možnosti jeho využití by byly prakticky nulové," uvedlo zastupitelství v dovolání.

Nejvyšší soud tento závěr potvrdil. "Samotná skutečnost, že se nepodařilo objektivně zjistit přesné množství alkoholu v krvi řidiče v době jízdy, ještě - bez dalšího - nevylučuje jeho trestní odpovědnost za trestný čin. Výsledek dechové zkoušky, pokud jinak odpovídá dalším důkazům, nelze odmítnout jen proto, že je zatížen určitou nepřesností," rozhodli soudci.

Soudní repete

Podle Nejvyššího soudu se obecné soudy příliš nezabývaly tím, že řidič podle svědků jevil zjevné známky požití alkoholu. A zjištění, že přístroj použitý u dechové zkoušce, nemusí být úplně přesný, má podle soudců význam v případech, kdy se naměřené hodnoty pohybují kolem jednoho promile.

"V posuzovaném případě by ale tato odchylka musela být extrémně vysoká. Samotnou skutečností, zda přístroj Dräger může vůbec pracovat s tak vysokou nepřesností - tolerancí (a že z tohoto důvodu by byl v praxi prakticky nepoužitelný) se však soudy nijak blíže nezabývaly," rozhodl Nejvyšší soud.

Soudy tak musí znovu celý případ posoudit a nově vyhodnotit všechny důkazy.

Zdroj:aktualne.cz

 

Stalo se? Bohužel ano a je to průšvih 
Stalo se / foto: Bontonfilm
Chlápek s těžko vyslovitelným jménem M. Night Shyamalan se stal režisérskou hvězdou díky Šestému smyslu. Pak to potvrdil Vyvoleným, načež začal pomalý pokles. A snímkem Stalo se narazil na samotné dno.
13. června 2008
A začíná to tak dobře. Prvních deset minut Stalo se patří k tomu nejlepšímu, co se v katastrofickém filmu objevilo. Úvod je napínavý, sugestivní, tajemný. Jenže pak se na scéně objeví Mark Wahlberg a jakoby někdo přepnul termostat z „cool“ na „to si dělají srandu, ne?“.

Stalo se / foto: Bontonfilm

    
Katastrofičtí herci
Ale i když by si Wahlberg zasloužil cenu Jiřího Krampola za nejhorší herecký výkon v dějinách filmu, tak to není úplně jeho chyba, tenhle text by nedokázal bez ostudy odříkat ani Al Pacino.

A v tomhle filmu jsou špatní úplně všichni. Jak Wahlberg coby učitel biologie (což se pozná podle toho, že každá jeho druhá věta se týká biologie), tak vykulená a city neprojevující Zooey Deschanel (což se pozná podle toho, že říká, jak těžko projevuje city) a dokonce i John Leguizamo, který tady hraje učitele matematiky (což se pozná podle toho, že v každé jeho větě zazní slovo statistika).

Postavy jsou plošší než průklepový papír, poskytují informace usilovněji než konfident StB a vůbec hlásají a deklamují důležitá fakta.

Stalo se / foto: Bontonfilm


Katastrofický scénář
Ale oukej, od katastrofického filmu nečekáte prokreslené charaktery. Jenže tady nefunguje vůbec nic a to, co vypadá jako zajímavý katastrofický biják, se začíná Shyamalanovi drobit pod rukama do řady nesouvisejících a nedůležitých scének.

Podobně jako ve Válce světů nebo Monstru, i tady jsou hlavní hrdinové jen v roli pozorovatelů a nemají na hlavní události vůbec žádný vliv. Jenže je tu jeden rozdíl. V obou filmech měli hrdinové aspoň nějaký cíl. Tady je soupeř všemocný a neviditelný, není proti němu žádná obrana ani úkryt a hrdinové neumřou čistě proto, že film bez lidí by byl docela nudný, a tak je nechává scenárista přežít.

Takže chodí vylidněnou krajinou, občas se stane něco podivného, občas narazí na nějakého psychopata, občas se k nim někdo přidá, pronese nějaké moudro a umře, a tak pořád dokola až do protahovaného konce.

Stalo se / foto: Bontonfilm


Katastrofický protivník
Podobně jako v minulém Shyamalanově propadáku Žena ve vodě, i tady tahají lidé z rukávu jednu absurdní teorii za druhou – a ukazuje se, že čím ulítlejší ta teorie je, tím je pravdivější.  A Shyamalan, člověk, který nás dokázal svými prvními filmy přesvědčit, že mezi námi existují superhrdinové a duchové, najednou selhává a nevěrohodně se zakoktává.

Nejde o to, že „pachatel“ vyhlazení lidské rasy je vyloženě komický... to jsou v podstatě i Hitchcockovi ptáci a jiné vraždící včely a pavouci. Jenže na rozdíl od starších katastrofických bijáků nás Shyamalan nedokáže přesvědčit, že by to tak opravdu mohlo být. 

Stalo se / foto: Bontonfilm


Katastrofická katastrofa
I díky tomu je Stalo se zhůvěřilé béčko, s druholigovými herci, primitivním scénářem, nezajímavou režií i zápletkou.

Kdyby to byla Shyamalanova prvotina, tak jsme smířlivější a zmíníme se o scénách, který prozrazují talent a které naznačují, že by  z toho člověka jednou mohlo něco být. Jenže se zdá, že z toho člověka už něco bylo a teď jen nastupuje regrese. Jeho další film bude zřejmě americká verze Kameňáku.
 
STALO SE, Happening USA 2008, režie: M. Night Shyamalan, hrají: Mark Wahlberg, Zooey Deschanel, John Leguizamo.
    
Hodnoceni:  4/10
V kinech od: 12.6.2008
Zdroj:magazin.cz
Sněmovna.

 Martina Macková

Praha - Po týdnu obstrukcí, kdy se ve sněmovně nic nevyřešilo, se dnes poslanci sešli k projednání jediného tématu: kauzy nejvyšší státní zástupkyně Renáty Vesecké.

Opozici se přes nevůli ODS podařilo svolat mimořádnou schůzi sněmovny na téma situace v justici. Ta právě skončila. Opozici chyběly dva hlasy k prosazení programu schůze. A to i přesto, že poslankyně Strany zelených Věra Jakubková hlasovala s ní.

Hlasování se zdrželo celkem 17 poslanců. Nehlasovalo 8 z 13 lidovců, i devět poslanců ODS (například Vlastimil Tlustý a další dva "rebelové"). Zbytek koalice, poslankyně zelených Olga Zubová i nezařazení poslanci Miloš Melčák a Michal Pohanka byli proti prosazení programu.

"Chtěli jsme se ptát vlády, proč nenašla odvahu odvolat Veseckou. Toto jednání tak, jak proběhlo, svědčí o tom, že ODS odmítáním projednávání takto závažné věci projevuje totalitní rysy a menší strany tomu asistují," kritizoval po hlasování opoziční lídr Jiří Paroubek (ČSSD). 

"Je to černý pátek českého parlamentarismu," dodal předseda poslaneckého klubu ČSSD Michal Hašek.

Řeči na hodiny, opět

Před hlasováním poslanci hodinu a půl řečnili.

Koalici se nápad propírat situaci na českých soudech a státních zastupitelstvích nelíbí. Jednání o ovlivňování "kauzy Čunek", ve které figuruje i nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká, chtějí zrušit.

Čtěte více: Justice se pokusila zmanipulovat kauzu Čunek, řekl soud

"Potíže" teď koalici působí dvě poslankyně za Stranu zelených Věra Jakubková a Olga Zubová. První z nich Aktuálně.cz pozdě večer potvrdila, že zvažuje pomoci opozici protlačit bod "Vesecká" na pořad jednání. I tak je šance malá.

Zbylí čtyři poslanci za zelené budou hlasovat proti opozici. Čtěte více: Zelená rebelka zvažuje podporu opozice

Krátce po deváté hodině se na úvod schůze ujal slova šéf poslaneckého klubu sociální demokracie Michal Hašek, který připomíná okolnosti případu a kritizuje postup vlády a ministra spravedlnosti.

Do koalice se pustil i Lubomír Zaorálek, který ale na konci svého vyhroceného projevu povzdechl: "Tak nevím, jestli jsem tady někoho přesvědčil."

Premiér Mirek Topolánek se pokusil vyvrátit některá tvrzení. "Nikdy jsem neřekl, že Renáta Vesecká má dělat protikomunistické čistky. Jen, že má dělat personální změny, aby stabilizovaly to, co v justici udělala Marie Benešová, a aby to dala do pořádku," řekl Topolánek.

Ministr spravedlnosti, Jiří Pospíšil, zopakoval, že vláda chce situace kolem nejvyšší státní zástupkyně řešit až poté, co bude kauza ukončena u soudu a bude zřejmě nařízeno kárné řízení proti soudci Kučerovi. "Budeme se tím zabývat později," dodal ministr.

Čtěte více:
Vláda se odmítla zabývat odvoláním šéfžalobkyně Vesecké
Vesecká odmítla rezignovat, ostře zaútočila na soudce
Premiér o mafii: Veseckou neodvolám, ať jde Paroubek

Zdroj:aktualne.cz

1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
..  
14  
 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz