www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Články z webů...

Posledni komentare
22.10.2021 08:27:38: Mě třeba přijde tento zákrok dost zvláštní. Stejně už nikdy nebude mít žena při sexu ten samý pocit ...

Dřív jste se milovali každou volnou chvíli, dnes vás sotva obejme po příchodu z práce. Vás přitahují všichni muži v okolí, jen on ne. Kde je chyba? Odpoví psycholožka Katarína Filasová.

Když zjistíme, že nás začínají přitahovat jiní muži, než ten náš, je třeba si uvědomit, že je to důsledek nějakého procesu, který v našem životě probíhá. Tedy v případě, pokud stavíme na předpokladu, že když jsme si se svým mužem vztah začali, tak nás přitahoval. Myslím si, že pokud zjistíme, že nás přitahují jiní muži a „ten náš“ nikoliv, je to zpráva o tom, že jsme ve vztahu něco zanedbali.

 

 

Přitažlivost ve vztahu není automatická záležitost, která by se chovala nahodile – má dokonce některé své jasné zákonitosti. Například často si uděláme představu o tom, jak se náš partner či partnerka mají „správně“ chovat, projevovat, reagovat a tyto představy od nich vyžadujeme. V podstatě tak píšeme svým protějškům scénář a očekáváme, že se jím budou řídit. Nařizujeme jim, jak mají v daných situacích reagovat (nosit květiny, uklízet koupelnu) a když reagují po svém, jsme naštvaní, zklamaní, popuzení…Pocity, které z těchto nenaplněných očekávání pramení, jsou vždy velmi nepříjemné.

Míváme sklony druhého odsuzovat, pohrdat jím, trestat ho nebo ho obviňujeme, vyčítáme mu a podobně. Je pochopitelné, že pokud se situace, ve kterých se náš protějšek chová jinak, než bychom očekávali, opakují příliš často, ve vztahu se pak hromadí napětí. Atmosféra je nepříjemná, neuvolněná. My jsme nespokojení s tím, jak se chová, a on se cítí nechtěný, odmítnutý.

 

PAN ÚŽASNÝ!

V takovýchto podmínkách se sexuální přitažlivosti nedaří. Partner či partnerka nás zpravidla přitahují v momentech, kdy se cítíme uvolnění, vnímáme vzájemnou důvěru, také když si jeden druhého vážíme... Pokud v nás ale začnou narůstat pocity, že ten druhý je hrozný, hloupý, omezený, jen velmi těžko lze očekávat, že nás bude přitahovat. Naopak muž, kterého vídáme pár hodin týdně, ale nežijeme s ním a nezažíváme s ním každodenní situace, nám najednou může připadat úžasný.

Jak je to možné? Tím, že se vidíme pouze omezenou dobu, muž má čas vytvořit o sobě obraz, jaký chce. Ten, s nímž sedím dvě hodiny v kavárně bude působit jinak než muž, vedle kterého každé ráno vstáváme, řešíme placení složenek a každodenní starosti. Při krátkých setkáních se dá spousta věcí schovat, odložit stranou, čímž o sobě dotyčný může vytvořit žádoucí obraz. Zároveň, pokud my jsme ve svém vztahu nespokojeni a potkáme někoho nového, získáme prostor si věci, které o něm nevíme, dokreslit podle svých představ. Žádný div, že se pak objeví pan úžasný – paní úžasná!

Nový objev - lepší život? Těžko!

Jenže opustit svého partnera v takové chvíli je velice krátkozraké! Je pravděpodobné, že i s novým objevem velmi rychle zajedeme do starých kolejí. Sebe si totiž do nového vztahu bereme s sebou. Pokud chceme svůj vlastní život lepší, praktičtější než vyměnit partnera může být revize vlastních představ a očekávání, které ve většině případů bývají právě průvodcem nepříjemných pocitů, zklamání, odmítnutí, bezmoci.

Jaký je váš scénář, který jste svému protějšku napsali? Jak chcete, aby reagoval? Co má podle vás říkat? Jak se má tvářit, co má vytušit? Jsou tyto požadavky opodstatněné nebo pramení z představy, že se „to tak prostě správně má dělat?“ Váš partner nikdy nebude ten „správný podle vás“. Bude prostě takový, jaký je. Se svými zvyky, přáními, touhami, způsobem jednání. Pokud začnete investovat svou energii do toho, abyste ho poznali místo nucení a přesvědčování, jak a co má podle vás dělat, možná ve vztahu objevíte nové netušené rozměry a vzájemná přitažlivost se opět vynoří.

Stalo se Vám někdy tato situace?

Ne (13)
 

Ani nevím (13)
 

Ano (11)
 

Sadr nařídil milicím, ať přestanou bojovat v Iráku

Irácká armáda slaví

větší obrázekZdroj: Reuters

16:20 | 30.3.2008 | Aktualizováno | gaz

Bagdád - Vlivný šíitský klerik Muktada Sadr nařídil svým milicím, aby přestaly bojovat s vládními jednotkami. V jihoiráckém Nadžáfu od sobotního večera znepřátelené strany jednají o ukončení bojů, které si dosud vyžádaly stovky mrtvých.

"Kvůli náboženské zodpovědnosti, abychom zastavili prolévání irácké krve, udrželi jednotu Iráku... voláme po ukončení ozbrojené přítomnosti (na ulicích) v Basře a dalších jižních městech," citovala z prohlášení klerika agentura Reuters. "Kdokoliv, kdo má zbraň a bude útočit na vládní instituce, není naším členem."

Vláda toto oznámení přivítala.

"Jako irácká vláda toto prohlášení vítáme," řekl mluvčí premiéra Núrího Málikího Alí Dabbag. "Domníváme se, že to podpoří snahu irácké vlády zajistit bezpečnost."

Sadr však vládu také vyzval, aby přestala se zatýkáním jeho stoupenců.

"Operace v Basře bude pokračovat a neskončí, dokud nedosáhne svých cílů. Neútočí na sadristy, ale na kriminálníky," dodal nicméně Dabbag.

Líbání Koránu v Sadr City

Sadristé mají podle vlády odevzdat zbraně. V bagdádském Sadr City je ale naopak odevzdali iráčtí vojáci. větší obrázekZdroj: Reuters

 

Zbraně nedáme

Prohlášení přišlo jen několik hodin poté, co Sadr odmítl, aby jeho jednotky odevzdaly zbraně. Podle Málikího by tak měly výměnou za finanční kompenzace učinit do 8. března.

"Muktada Sadr požádal své následovníky, aby zbraně vládě neodevzdávali. Zbraně by měly být odevzdány pouze té vládě, která může vyhnat (americké) okupanty," citovala Reuters Sadrova pobočníka Hassana Zargáního.

Sadristé a mnozí pozorovatelé tvrdí, že nynější konflikt je spíše bojem mezi znesvářenými šíitskými frakcemi o moc, než snahou vlády prosadit v zemi pořádek.

Příměří v troskách

Sadrovy jednotky uzavřely s vládou v srpnu minulého roku příměří, které bylo prodlouženo letos v únoru. A právě ono je analytiky považován za jednu z příčin menšího počtu iráckých mrtvých v posledních několika měsících.

 

Pro premiéra Málikího, který o milicích prohlásil, že jsou "horší než Al-Káida", je konflikt hořkou pilulkou. Doufal, že se mu podaří sadristy porazit rychle, boje však pokračují už šestým dnem.

Vládní jednotky na sadristy udeřily nejprve na jihu v Basře, v centru iráckého ropného průmyslu. Násilí se však brzy rozšířilo do dalších měst i do samotného Bagdádu. Tam se na Sadrovu podporu konaly demonstrace, kterých se zúčastnily desítky tisíc lidí.

V neděli vláda v hlavním městě až do odvolání prodloužila zákaz vycházení.

Stovky mrtvých

Zprávy o počtu obětí se liší. Vládní jednotky oznámily, že v Basře zabily nejméně 120 ozbrojenců, údaje o vlastních obětech neuvedly. Místní nemocnice však mluví až o 290 mrtvých. Nejméně 133 mrtvých a 647 zraněných je v Bagdádu, další desítky obětí jsou hlášeny z ostatních měst.

Na straně iráckých jednotek bojují i Američané, podporu při útocích v Basře poskytli také Britové.

                                                                                                                               Zdroj:centrum.cz

Jste pro americký radar u nás?

Ano. (14)
 

Ne (25)
 

Newím (10)
 

1  
..  
11  
12  
13  
14  
 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz