Hudební vydavatelství Warner Music bude prodávat v pěti evropských zemích nahrávky ze svého katalogu bez ochrany proti kopírování. Společnost oznámila, že portálu 7digital.com poskytne svůj katalog v MP3 formátu, který se dá přehrát na téměř všech hudebních přehrávačích.

“Tato dohoda nabídne hudebním fandům volnější ruce v jejich nakládání s písněmi světově proslulých umělců,” řekl prezident Warner Music Europe John Reid. Warner má v nabídce například skupinu Red Hot Chili Peppers a zpěváka Jamese Blunta.

Hudební průmysl se dosud spoléhal na programy bránící kopírování, aby se zabezpečil proti pirátskému šíření nahrávek. Nyní ale vydavatelé nabízejí písně i bez tohoto softwaru, aby zvýšili digitální prodej.

Katalog Warner Music International bude na internetové adrese 7digital.com dostupný pro zákazníky z Británie, Irska, Španělska, Francie a Německa. Portál se tak stane prvním velkým internetovým obchodem, který nabídne v Evropě písně od Warner Music bez kopírovací ochrany.

7digital již nabízí katalog od rivala EMI a brzy chystá podpisy podobných smluv s dalšími vydavatelstvími. Internetový prodejce Amazon se chystá rozjet svůj prodej MP3 mimo Spojené státy v letošním roce, napsala agentura Reuters.