www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Články z webů...

Útok šílence v Tokiu, ubodal k smrti sedm lidí

V Tokiu útočil šílenec s nožem

Autor: Reuters

 Red Zah, Reuters

Tokio - Šílená scéna se v neděli kolem poledne odehrála v populárním nákupním centru v Tokiu. Mladík s nožem tam ubodal k smrti sedm lidí a dalších nejméně jedenáct zranil.

Policii se podařilo muže zatknout poblíž místa útoku. Televize Nippon odvysílala zaběry, na nichž policie útočníka potřísněného krví zatýká.

Mladík, kterého policie označila jako 25letého Tomohira Kato, nejprve s nákladním vozem najel do lidí na chodníku. Pak na procházející zaútočil nožem.

"Přišel jsem do Akihabary, abych zabil lidi," citovala japonská agentura Kjódó výpověď Kata na policii. Muž o sobě prohlásil, že byl unaven životem. Policii sdělil, že neměl žádného komplice.

Akihabara je čtvrtí Tokia, kde jsou prodejny s levnou elektronikou a množství kaváren. Je oblíbená mezi turisty i mladými Japonci.

Zdroj: Reuters

 

Rukou útočníka zemřelo šest lidí včetně jedné ženy. Zabitým mužům bylo od devatenácti do čtyřiasedmdesáti let.

Policie má podezření, že Kato je členem jednoho ze zločineckých gangů jakuzy, japonské mafie.

"Byl to masakr, viděl jsem všude ležící těla. Někteří pobodaní byli při vědomí, jiní ne," popsal situaci na místě pro BBC James Slaymaker, který v Tokiu žije.

"Útočník se vrhl na muže, kterého před tím porazil svým autem a několikrát ho bodl. Pak se vydal směrem k nádraží a pobodal náhodně kolemjdoucí," uvedl pro agenturu Kjódó další ze svědků.

K útoku došlo ve stejný den, kdy v roce 2001 duševně nemocný muž zaútočil nožem na základní škole a ubodal tam k smrti osm dětí.

"Jsem v šoku, chodím sem pravidelně už dlouhou dobu," vypověděl televizi NHK jeden z očitých svědků. Podle něj vrah pokřikoval zatímco zběsile bodal do kolemjdoucích.

Stanice NHK, která o řádění vraha informovala, přinesla záběry mnoha sanitek, které se do hráčské oblasti japonské metropole sjely.

 

Zdroj:aktualne.cz

 

 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz