www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Články z webů...

SILNÝ VÍTR zasáhl východní Čechy: Kácel stromy a strhával střechy

Náchodsko - Počasí je na začátku jara vskutku nevyzpytatelné. V noci klesají teploty pod bod mrazu, přes den se šplhají prudce nahoru. K těmto rozmarům se v noci z pondělí na úterý přidala silná vichřice s deštěm.


Ta způsobila problémy především ve směru od Náchoda na Nové Město nad Metují, Českou Skalici a Jaroměř. Prudký vítr na mnoha místech kácel stromy a odnesl také několik střech.

První strom pod náporem větru spadl na komunikaci už v pondělí krátce před osmnáctou hodinou ve Vysoké Srbské. Na místo, stejně jako v ostatních případech vyrazili hasiči, a strom zlikvidovali.

Další pondělní zasáh se odehrál těsně před devatenáctou hodinou opět u spadlého stromu na silnici tentokrát v Novém Městě nad Metují ve směru na Zákraví. Pro změnu sloup veřejného osvětlení se zřítil v Bohuslavicích deset minut před 21. hodinou. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Následovaly vyjezdy ke spadlému stromu v Dobenínské ulici v Náchodě. V téže ulici také ve 22.30 hodin utrhl silný vítr část střechy rodinného domu a před 23. hodinou vzala za své také střecha rodinného domu v Novém Městě nad Metují.

Další zásahy hasičů se v tomto směru odehrály již v úterý. Krátce po druhé hodině ranní „muži v modrém“ odstraňovali spadlý strom z komunikace v České Skalici a další větrem sražený strom nad ránem v Sokolské ulici v Náchodě.

 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz