www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Články z webů...

Rozuzlení kauzy Jacques je zklamání

Kateřina Jacques nejspíš není příliš oblíbeným politikem. Z mnoha důvodů evidentně postrádá nadání být tribunem lidu: je výrazně antikomunistická, inteligentní, skutečně vystudovala příslušný obor -politologii, je kosmopolitní a hovoří několika jazyky. Nebývá populistická, nemá žádné podezřelé pohyby na účtu ani není namočená v žádné korupci, ovšem také ráda provokuje a dráždí, příliš se nebojí a většinou nahlas říká, co si myslí. A je mladá.

Prostě většina voličů se s ní sotva ztotožní, spíš jim poleze na nervy. Je-li ale toto vše důvodem k tomu, aby v televizní anketě (kterou je sice třeba brát s rezervou, ale o něčem vypovídá) devadesát procent respondentů vyjádřilo souhlas s tím, že byla zmlácena agresivním policistou, je to dost alarmující.

Těžko říct, jak dalece tento souhlas souvisí s myšlenkovými pochody motivovanými “prasečí radostí” z toho, že politička, která mě popouzí, dostala pár facek.

Kolik z nás by se podobným pocitům neubránilo, kdyby někteří pánové v parlamentu a ve vládě dostali podobný výprask, že? Nicméně to, co se nám odehrává v mysli a jaké negativní emoce námi cloumají, je jedna věc a jejich veřejné projevování věc druhá.

Popravit ji za úsvitu?
Policista je prý od toho, aby udržoval pořádek, a když někoho zmydlí, má na to plné právo. Výborně, na co si tedy ti všichni do krve zmlácení na Národní třídě stěžovali? Neudržovaly snad červené barety pořádek? Sice dost brutálně, ale jinak zřejmě bylo vše v pořádku.

Kateřina Jacques byla navíc zmlácena na povolené demonstraci. Pan profesor Možný v pondělním Úhlu pohledu soudí, že když strhla policistovi odznak, dopustila se jednoho z nejhorších zločinů. Viděl snad vůbec záznam tohoto nerovného zápasu, kdy se robustní Čermák vrhl na ženu křehké tělesné konstituce, mlátil ji hlava nehlava, klečel na ní, a ona ve snaze ubránit se a zbavit se ho, mu utrhla odznak?

To přece nebylo žádné gesto zneuctění, ale sebeobrana. Chtěla bych vidět pana Možného, jak v této situaci přemýšlí o tom, jestli neroztrhá útočníkovi oblečení. Prý i v zemích s vysokou hodnotou dodržování lidských práv by to člověk, který strhne policistovi odznak, měl spočítané navždy. Což tedy skoro vypadá, že by Kateřina Jacques měla být popravena za úsvitu.

Myslí-li pan profesor tou zemí třeba USA, tak k tomu lze říct jediné - vzít si v téhle kauze policistou napadená žena pořádného právníka, bude jí tento útočník platit do smrti a v životě si jako policista už neškrtne. Jinak to spíš vypadá, že Ivo Možný má na mysli Bělorusko, Čínu nebo Severní Koreu.

Nejhorší na tom všem je, co bylo posvěceno - policie se nemusí ovládat a má-li někdo frčku, jeho moc je neomezená. Za všech režimů. A já bláhová jsem se vždy domnívala, že v demokratickém státě psychopat, který se unfair způsobem vrhne na fyzicky slabšího jedince, prostě u policie nemá co pohledávat. A také, že je ke zvládání krizových situací psychologicky vyškolen a neexistuje, aby se přestal ovládat.

Celá kauza se zpolitizovala, s tím nelze než souhlasit, ale s opačným znaménkem. Najednou mají všichni péči, aby politik nebyl náhodou protežován, což je - vzhledem k vývoji různých kauz z nedávné minulosti -pozoruhodné. Hlavně tedy, že máme zpět pana Čunka ve vládě i s celým jeho arzenálem nikdy dostatečně nevysvětlených machinací s účty.

To už vraťme PS VB
Všimněme si také, jak mužská obsada se k této záležitosti vyjadřuje a jak souhlasně pokyvuje hlavami -ano Jacques, ta známá hysterka a provokatérka - konečně dostala, co jí patří. Pánové musí toho žabce přece vychovávat a odkázat do mezí. A policista Čermák byl po vyhraném soudu v televizi také hezky na koni. Prý je bytostný demokrat, bodejť, demokrat s “obuchem v tlapě”, Kateřina by se mu měla omluvit, prý by ho to mile překvapilo, pravil ten od pohledu jemný a tolerantní muž.

Pan profesor Možný soudí, že přece nechceme policejní sbor bábovek a jen naivka by prý chtěl u policie beránky. Nevím, kromě fyzické zdatnosti a rozhodnosti by přece měl být slušný v pravém slova smyslu. To, že dostane určitou represivní moc, nemůže znamenat, že si bude léčit mindráky. To už můžeme vrátit zpět instituci Pomocné stráže VB, kdy si každý primitiv mohl otevřít hubu a hrát důležitého.

Osobně jsem hluboce zklamaná vývojem této kauzy. V poslední době v této zemi vážně diskutujeme dokonce o tom, zda smí, nebo nesmí potomek dostat výchovný pohlavek. Paradoxně se ženy, která veřejně vyjádřila svůj názor a byla za to zbita, prakticky nikdo nezastal a většina lidí to považuje za správné.

 

                                                                                                                         Zdroj:strana zelených

 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz