www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Články z webů...

Přesvědčte druhé, že…

 

Víte, jak přesvědčivě argumentovat? Naučí vás to Barbara Berckhanová.

Každý má svou skrytou hvězdu, přání, ke kterému vzhlíží. Barbara Beckhanová radí, jak si svou tajnou, zapomenutou či potlačenou touhu splnit.

Vžijte se do partnera v dialogu

Vcítíte-li se do partnera, snadněji ho získáte pro svou věc. Co by se od vás asi chtěl dozvědět? Před rozhovorem se zamyslete nad tím, jakých otázek a pochybností je váš protějšek pravděpodobně plný. Jak byste reagovali, kdyby je vyslovil?

Snášejte ty nejlepší argumenty

Každý bude rád souhlasit s něčím, co mu přinese výhody a užitek. Silná argumentace obsahuje takové dobré zprávy pro váš protějšek. Takže si promyslete: čím se odměníte tomu, kdo splní, co si přejete?

Znázorněte své nápady

Při rozhovorech a vyjednáváních přikládáme největší význam mluvenému slovu. Slova ovšem nejsou vždy nejpřesvědčivější. Některá témata chápeme rychleji a úplně skrze obraz než skrze sebedelší řeč. Často postačí malý nákres, jenž naskicujeme na čistý papír během promluvy. Tři nebo čtyři rámečky, do kterých poznamenáte nejdůležitější body. Obrazy se ukládají do paměti hlouběji než slova. Máte tak větší šanci, že váš projekt nezapadne.

Neztrácejte svůj cíl ze zřetele

Odbočí-li váš partner při rozhovoru, nic se neděje. Obrazy se ukládají do paměti hlouběji než slova. Máte tak větší šanci, že váš projekt nezapadne.

Neztrácejte svůj cíl ze zřetele

Odbočí-li váš partner při rozhovoru, nic se neděje. Přesto byste při řeči i naslouchání neměli přestat sledovat, zda dialog směřuje, kam má. Držíte se původního tématu? Pokud ne, vraťte se k tomu, o čem jste chtěli mluvit. Proveďte to pomocí krátkých vět jako: „Co říkáte, je zajímavé. Chtěl bych se však vrátit k jednomu důležitému momentu…“ Či: „Napadlo mě něco podstatného, a sice že…“ Těmito větami převedete pozornost opět tam, kam potřebujete.

 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz