www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Články z webů...

Opilci mají štěstí

 


Cyklista - Autor: Stockxpert
Cyklista
Autor:    Stockxpert  

Policie dnes ukončila vyšetřování série nehod, které se staly 20. března na dálnici D1. Na svědomí ji mají především řidiči, kteří jeli příliš rychle. Celkem se konečný účet zastavil na 93 nehodách, při nichž bylo poškozeno 231 vozidel. Tři osoby byly těžce zraněny, dalších 27 cestujících lehce. Celková škoda se pak vyšplhala na téměř 28 miliónů korun. To minulý týden se bez podobných hromadných nehod naštěstí obešel. I přesto se stalo bezmála tři tisíce dopravních nehod. 

Konkrétně policie vyjížděla k 2 910 nehodám, které ale měly výrazně menší tragické následky než v týdnu předchozím.

"Při těchto nehodách zemřelo 13 lidí, dalších 392 bylo zraněno, z toho 59 těžce. Počet usmrcených byl nejvyšší v pondělí, kdy nehody nepřežilo 5 lidí. Naopak nejlépe v tomto směru dopadly nehody ve středu a v neděli, kdy nepřišel o život nikdo." konstatuje Petr Sobotka z Policejního prezídia.

U nehod pravidelně zasahují také hasiči. Za uplynulých 7 dní to bylo ve více než 350 případech. Bohužel, také v pátek u tragické nehody osobního auta a dodávky v Chotěbuzi na Karvinsku.

"Osobní auto skončilo po nehodě v příkopě a jeho řidička svým zraněním bohužel podlehla. Tři mladí muži, kteří jeli v dodávce, byli zraněni a zdravotnická záchranná služba je odvezla do karvinské nemocnice na ošetření." popsal smutný příběh z našich silnici hasič Petr Kopáček.

To kolegové záchranáře Bořka Bulíčka, kteří se vraceli z nočního výjezdu, zažili veselejší chvilky.

"V jedné obci před nimi kličkoval ze strany na stranu cyklista, který byl očividně pod vlivem alkoholu. Přestože na něho všelijak blikali a troubili, cyklista stále kličkoval před nimi uprostřed silnice. Zhruba po půl kilometru z ničeho nic odbočil, spíš by se dalo říct, spadnul. Záchranáři samozřejmě okamžitě zastavili a šli na pomoc, ale to už se pán zvedal se slovy: díky kluci, že jste mi tak pěkně posvítili, ale já už jsem doma."

A tak stačilo zazvonit u vrátek, předat výtečníka manželce a vrátit se na základnu.

 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz