www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Články z webů...

Odbory zkusí zastavit zemi. Ptejte se jejich šéfa proč

 

Demonstrace - odbory - důchodová reforma

09:30 | Dnes | Jakub Antoš

Online - Dnes přesně ve 13:00 utichne na hodinu ruch ve fabrikách. Nepojedou vlaky ani tramvaje. Pracovat nebudou někteří zdravotníci, symbolicky se připojí i pošťáci. Česko potrápí výstražná stávka odborů.

Odboráři tak chtějí dát najevo svůj nesouhlas s vládními reformami, především s placením poplatků u lékaře.

Klíčovou postavou úterní stávky je hlavní odborářský boss a sociálnědemokratický senátor Milan Štěch. Ten bude od 10 hodin hostem online rozhovoru deníku Aktuálně.cz.

 

K hodinové výstražné stávce, která částečně ochromí zejména hromadnou dopravu v republice, se odhodlali odboráři sdružení v největší české odborářské centrále - Českomoravské konfederaci odborových svazů (ČMKOS). K několika stovkám tisíc jejích členů se připojí i některá další zaměstnanecká uskupení.

S heslem "Stávkujeme proti vládě, která pohrdá občany" odboráři bojují proti domnělému rozprodeji českého zdravotnictví a proti důchodové reformě, která zavádí jednotnou hranici odchodu do důchodu v 65 letech.

Koaliční politici jsou přesvědčeni, že se Milan Štěch chce stávkou pouze připomenout svým voličům před podzimními senátními volbami, v nichž bude obhajovat svůj mandát. Šéf ČMKOS se takovému nařčení brání v samotné výzvě stávkujícím. "Nejsme pravice ani levice. Stávka nemá žádnou politickou motivaci," stojí v dokumentu.

Proti čemu přesně odboráři protestují? Jak jinak chtějí vyřešit problémy kolabujícího důchodového systému? Nejen na to se můžete ptát předsedy ČMKOS Milana Štěcha od 9:30.

Otázky dávejte na serveru:                                                                                                                      http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=608936

Zdroj:aktualně.cz

 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz