www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Články z webů...

Na velikosti záleží

http://redakce.atlas.cz/edition_files/images/90/12958935.jpg

 

Kolik centimetrů a jaká prsa potřebuje láska a sex? Nad tím se zamýšlí gynekolog a sexuolog MUDr. Zlatko Pastor.

„Na velikosti záleží. Kdo říká, že ne, buď vědomě klame, nebo neví o životě zhola nic,“ říká lékař. Metrický, ale i imperiální anglický systém se svými palci a stopami či mnohé další byly vynalezeny proto, aby lidé měřili. Poměřují kde co, vlastně úplně všechno, dokonce i to, co nejde nebo i úplný nesmysl. Každý z nás má navíc ještě dvojí metr a druhému měří vždy trochu jinak, hůře. No, a abychom pak neměřili v tom skoro nejdůležitějším, v sexu! To by bylo. Jeden z prvních pohledů muže ve společných sprchách je pokaždé na penis toho druhého. Pak jeho sebevědomí vzroste, a týká se to i úplně vyrovnaných dospělých lidí nebo naopak. Falické symboly byly v každé společnosti ukazatelem moci, převahy a síly.

Kolik měří správný penis?

Průměrná délka penisu ve flacidním, tedy v tom „schlíplém“ stavu je u Evropana něco kolem deseti centimetrů, u tmavé rasy si můžete několik centimetrů přidat a u žluté naopak odečíst. Jsou to ovšem jenom průměry, na ně bych nesázel. Stejně tak jako na pověry o přímé úměře mezi velikostí pyje a délkou nosu či velikosti nohy. Nejedna žena byla rozčarována poté, co se muž vysvlékl ze svých sedmačtyřicítek, i toho ostatního. To, co asi většina neví, je fakt, že u mužů s relativně menším penisem bývá jejich erekce proporcionálně větší. Čili tomu s větším penisem nabude při ztopoření zhruba o jednu čtvrtinu, kdežto menší penis se při erekci zvětší až o třetinu, čímž se jejich velikosti mohou do určité míry vyrovnat. Pohybuje-li se muž v běžných průměrech, má velikost penisu na sexuálním uspokojení ženy pramalý vliv.

Mikropenis – žádný sex?

Existují však ženy takové, které připisují délce a jistě i tloušťce penisu velký význam. Není jich sice mnoho, naštěstí, ale velké penisy prostě zbožňují. Skutečný problém nastává v situaci s velmi malým, ale i s penisem velkých rozměrů. Termín mikropenis je vyhrazen pro kategorii penisů do třech centimetrů. V takových případech nastávají už skutečně technické problémy při pohlavním styku. Méně vnímavé ženy by možná nemusely ani postřehnout, že se o nějaký sex vůbec jedná. Ale ani se supervelkým penisem není vždy vyhráno. Ženy to někdy bolí, a musí-li být oba partneři při souloži stále na opačné straně postele, či si při sexu sotva vidí do očí, není také zrovna ideální. V těchto případech asi platí to známé „zlatá střední cesta“.

Ňadra do dlaně!

Nepoměřují a nesrovnávají jen muži, ale také ženy. A jak! Penis u mužů, prsa u žen, to je, oč tu běží. I když ňadra nehrají v intenzitě sexuálního prožitku většinou tu nejdůležitější roli, je jim přikládán velký význam, tak jako to kdysi komentoval John Steinbeck: „Návštěvník z jiné planety by mohl soudit…, že centrum rozmnožování lidí je umístěno v prsních žlázách.“ Velikost prsou často koresponduje se ženským sebevědomím, zvláště u těch, které si zakládají převážně na svém fyzickém vzhledu. Projevuje se to hlavně ve vztahu k mužům. Důležitou konfrontační roli však hraje objem ňader i v čistě ženských kolektivech. Muži dávají přednost spíše větším prsům. Pro většinu je však důležitější jejich tvar a pevnost než samotná velikost. Pro muže jsou prsa velkým atraktantem a pro ženy bez nich zase noční můrou. Představy se liší, lidé chtějí nebo hledají to, co sami nemají. Představu o ideální velikosti ženských prsou shrnuje věta: „Tot quod manus obtrectat,“ čili „To, co ruka obejme“. Ale i velikost rukou se různí.

autor: MUDr. Zlatko Pastor

 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz