www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Články z webů...

Na silnice se vrací sníh a náledí, varují meteorologové

Řidiči by měli opět jezdit s co největší ostražitostí, na silnicích to bude klouzat. 

Řidiči by měli opět jezdit s co největší ostražitostí, na silnicích to může klouzat. foto: ČTK/Miroslav Földeši

Zatímco většina Čechů už je vyladěna na příchod jara, podle meteorologů by motoristé měli na svých vozech prozatím ponechat zimní pneumatiky. Budou se jim podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) hodit alespoň do úterního rána.

7. 4. 2008 07:48 - 7. 4. 2008 10:19 Aktualizováno - PRAHA

Během pondělního dopoledne se podle meteorologů vrátí sněžení i do středních poloh. Teploty by od pondělního večera do úterního rána mohly klesnout až na minus čtyři stupně a na silnicích by se mohlo tvořit náledí.

Chladné počasí, které pokazilo i závěr víkendu, má na svědomí frontální vlna, která se vytvořila na studené frontě nad Alpami. Spolu s tlakovou níží bude během pondělí postupovat přes území České republiky dál k severovýchodu. „V jejím týlu k nám pronikne studený vzduch, který přinese zimní charakter počasí,“ uvádí zpráva ČHMÚ.

Nový sníh potrápí řidiče na jihu Čech

S čerstvou sněhovou pokrývkou na vozovkách je třeba počítat už v oblastech od nadmořské výšky 400 metrů nad mořem, a to zejména na jihu Čech a Českomoravské vrchovině. Sníh už je ale hlášen i ze silnic v západních Čechách.

Na východní Moravě a ve Slezsku se čekají sněhové srážky přibližně od 1000 metrů nad mořem.

Čeká se mrazivá noc s náledím

Meteorologové očekávají, že teploty v pondělí večer a v noci na úterý klesnou pod bod mrazu. Na vozovkách se tak může tvořit náledí. „Teploty během noci poklesnou na 0 až -4 stupně, bude to nejstudenější noc v tomto týdnu,“ konstatuje ČHMÚ.

V pondělí přes den vystoupí maximální teploty na pět až devět stupňů, v dalších dnech už se začne postupně oteplovat, v úterý má být devět až 13. Ve středu a ve čtvrtek by se nejvyšší hodnoty mohly pohybovat až kolem 17 stupňů. Na obloze ale zůstane velká oblačnost, která přinese i srážky. Při dešti teploty vystoupí jen na deset stupňů. V závěru pracovního týdne navíc přijde další ochlazení.

 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz