www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Články z webů...

Na horách poprvé sněžilo, napadlo až 10 centimetrů

Praha - Na horách napadl v noci první letošní sníh. Na Pradědu v Jeseníkách jen za posledních šest hodin devět centimetrů, na Lysé hoře v Beskydech dokonce deset.

 

Zima. Ilustrační foto.

větší obrázekAutor: Ondřej Besperát

 

 

Teplota vzduchu se tam nyní pohybuje kolem -1 °C a fouká čerstvý nárazovitý vítr o rychlosti 15 m/s, který bude slábnout až večer. Sněžit by na vrcholcích Jeseníků a Beskyd mělo dnes po celý den.

Včerejší celodenní déšť během večera a první poloviny noci v Čechách ustával, a naopak začal sílit na Vysočině, Moravě a ve Slezsku. V druhé polovině noci se déšť v horských oblastech Jeseníků a Beskyd změnil na sněžení.

Sníh na Pustevnách

větší obrázekAutor: Jan Čada ml.

 

Sněžit bude i ve středu

Chladné počasí z kraje týdne by mělo vydržet i v následujících dnech. Dnes bude další teplotně podprůměrný den - odpolední teploty se budou zastavovat v intervalu 8 až 12 °C, v tisíci metrech na horách kolem 4 °C.

Zejména na Moravě a ve Slezsku bude foukat čerstvý vítr v nárazovité rychlosti 20 m/s a naši pocitovou teplotu tak bude snižovat až o 2 °C.

Včerejší průměrná denní teplota vzduchu v Praze-Libuši byla 9,1 °C, tedy o 6 °C nižší oproti dlouhodobému normálu.

Středeční a čtvrteční ranní teploty budou klesat k 5 až 0 °C v nížinách, v horských oblastech se budou pohybovat kolem -3 °C. Denní teploty budou zůstávat v intervalu 9 až 14 °C. Na vrcholcích hor bude sněžit ještě v noci na středu a během středy.

O víkendu se oteplí

Ve čtvrtek a v pátek by se na území Česka srážky vyskytovat neměly. O víkendu se budou odpolední teploty pohybovat v intervalu 13 až 19 °C.

Pro připomenutí: v září před dvěma lety bylo v Praze celkem 26 dnů, kdy byly odpolední teploty vyšší než 20 °C, z toho 10krát se vyšplhaly až k letní hodnotě 25 °C. A podle statistiky bylo září 2006 nejteplejší od roku 1961.

Blog, Dagmar Honsová
Předpověď připravila spolupracovnice Aktuálně.cz, meteoroložka Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
Žádné komentáře
 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz