www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Články z webů...

Je nahoře Bůh? Ptaly se vězněné děti, než viděly světlo

Amstetten - Když pětiletý Felix a jeho osmnáctiletý bratr Stefan minulou sobotu opustili kobku, kam je uvrhl Josef Fritzl, jejich otec i děd v jedné osobě, vůbec poprvé uviděli denní světlo.

Celý svůj život totiž prožili pod zářivkovým světlem v dobře odstíněném vězení. Tady se narodili a ještě několik let by tu žili, kdyby náhlá hospitalizace jejich sestry nepřivedla nakonec policisty na stopu hrůznému zločinu.

"Je tam nahoře Bůh?" zeptal se prý Felix jednoho z policistů. Pak se oba bratři dlouze dívali na nebe, které znali jen z televize. Prvními živými lidmi, které kromě sourozenců, matky a svého trýznitele kdy viděli, byl šéfinspektor Leopold Etz.

"Slunce Felixe fascinovalo více než Měsíc. Držel si ruku před očima, pak ji rychle oddálil, a když ho zasáhl proud světla, radostně zavýskal," popsal Etz chlapcovu reakci na denní světlo deníku Bild.

Týrání ve sklepě

Čtěte také:
Rakousko chce po případu týrání vylepšit svou image
Pustím vám plyn, vyhrožoval Fritzl svým obětem
Amstetten: chodil za znásilňovanou další muž?

Felixe také velmi zaujaly mobilní telefony policistů, jízda výtahem ho naopak vystrašila. "Říkal, že svět je krásný," prozradil šéfinspektor novinářům. Právě Etz byl také kromě nemocničního personálu jediným hostem na oslavě Felixových šestých narozenin, vůbec prvních, které prožil na svobodě.

Se Stefanem se Felix dorozumívá nikoliv slovy, ale vrčením a posunky. Dlouholetá izolace od okolního světa je totiž nenutila klasickou řeč používat.

Všechny tři "sklepní děti" Josefa Fritzla - Felixe, Stefana i Kerstin - čeká několikaměsíční sledování na psychiatrii. Zatímco šestiletý chlapec má dobrou naději, že jednou bude vést normální život, u ostatních o tom lékaři pochybují.

Amstetten-psychiatrie

Psychiatrickou kliniku hlídá soukromá ochranka.Zdroj: Reuters

De iure dokonce stále nikdo z nich neexistuje, děti nemají rodný list, a tím pádem ani rakouské občanství.

Milion za fotografii

Podobně jako jeho bratr Stefan žije teď Felix na uzavřeném oddělení psychiatrické kliniky Amstetten-Mauer. Tu mezitím hlídá ochranka a policie musí denně z okolních stromů sundávat fotografy lačnící po snímku obětí zrůdného otce z dolnorakouského městečka.

Nejinak je na tom i městská nemocnice v Amstettenu, kde bojuje o život devatenáctiletá Kerstin.

Děti Josefa Fritzla jsou pravděpodobně nejžádanějšími celebritami Evropy. Za jedinou fotografii nabídlo jisté bulvární médium rovný milion dolarů.

 

Zdroj: aktualne.cz

 

 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz