www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Články z webů...

Hoří Průmyslový palác na pražském Výstavišti

Zdroj:aktualne.cz

Praha - V Praze vypukl po sedmé hodině večerní největší požár za poslední léta. Hořet začal secesní Průmyslový palác na Výstavišti. Po dvou hodinách se sice podařilo oheň lokalizovat, celé jedno křídlo je však totálně zničené.

 

 

Na místě jsou za hustého deště stovky hasičů. Definitivní likvidace ohně může trvat až do rána. Hořela i část Stromovky, levé části paláce se zřítila střecha.

Jde přitom o prostory, které má v pronájmu společnost Incheba. V ní pracuje jako zástupce ředitele Václav Kočka, provozovatel Matějské pouti, jehož syna minulý čtvrtek zastřelil Bohumír Ďuričko.

Advokát rodiny Kočkových Josef Lžíčař Aktuálně.cz potvrdil, že zasaženou část má pronajatou úklidová firma Jana Kočky, bratra zastřeleného Kočky mladšího. 

Netroufl si však odhadnout, zda ma požář souvislost se zabitím, které se stalo minulý týden v restauraci Monarch a ze kterého policie obvinila Ďurička.   

 

I Jan Kočka už potvrdil, že zachváceny jsou prostory, kde má jeho firma sklady a kancelář. "Já nevím, co na to teď mám říct. Prostě uvidíme, co se tam stalo," řekl Kočka.

Na Výstavišti se měl konat studentský koncert Gaudeamus. V ulicích v okolí byly proto davy lidí - Dopravní podnik totiž hned odklonil tramvaje.

"V okolí panuje zmatek a nefungují semafory; na přilehlé silnici stojí kolony aut," hlásila o půl osmé z místa zpravodajka Aktuálně.cz Markéta Chaloupská. 

Doprava byla obnovena ve 21 hodin.

Není stále vyloučeno, že vevnitř byli při vypuknutí ohně lidé, zraněné ale zdravotníci doposud nenašli.

Podle radního pro bezpečnost Rudolfa Blažka, který se posléze dostavil na místo, nebyl nikdo z návštěvníků ani zaměstnanců zraněn. Lehké zranění ale utrpěli dva hasiči.

Plameny byly vidět i několik kilometrů, na místo se sjely dostupné jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů z Prahy. Před budovou i za ní byly desítky vozů požárníků i policie a záchranky.

Průmyslový palác byl otevřen v roce 1891 u příležitosti Zemské jubilejní výstavy.

Žádné komentáře
 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz