www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Extra:Válka v Afgánistánu

V Afghánistánu zemřel třetí Čech, další bojuje o život

 

Čeští vojáci v Afghánistánu

Čeští vojáci v Afghánistánu - ilustrační foto Autor: Armáda ČR

14Praha - V den, kdy poslanci schválili vyslání stovky českých vojáků do Afghánistánu, tam zemřel další český voják.

Podle informací Generálního štábu Armády České republiky ve středu odpoledne afghánského času auto s příslušníky rekonstrukčního týmu najelo na výbušninu. Vojáci se vraceli z plnění operačního úkolu 23 km jihovýchodně od základny PRT SHANK v Afghánistánu v provincii Logar.

Při výbuchu bylo zraněno celkem pět vojáků: dva utrpěli těžká, dva středně těžká zranění, jeden byl zraněn lehce. Vojákům byla na místě poskytnuta první pomoc a následně byli vrtulníkem transportováni do vojenské nemocnice v Bagramu.

 

Po převozu jeden z nich, osmadvacetiletý rotný R.V., svým zraněním podlehl. Tři další vojáci jsou mimo ohrožení života, čtvrtý byl po mnohačetných poraněních operován a leží na jednotce intenzivní péče v americké vojenské nemocnici v Bagrámu, uvedl server České noviny.

Podle nejnovějších informací se jeho stav zhoršil. Musel být znovu dvakrát operován a bojuje o život na jednotce intenzivní péče v Bagrámu.

"Voják utrpěl mnohočetná poranění a musel se dopoledne podrobit operaci. Nyní leží na jednotce intenzivní péče americké vojenské nemocnice," potvrdila stav mluvčí generálního štábu Jana Růžičková.

Rodiny vojáků už o neštěstí byly vyrozuměny. Za dobu působení českých vojáků v Afghánistánu je to už třetí oběť.

Ostatky zemřelého vojáka a ranění vojáci budou v nejbližším možném termínu převezeni do České republiky, napsal v tiskovém sdělení náčelník generálního štábu Vlastimil Picek.

Vyznamenán in memoriam

Rekonstrukční tým se na východě Afghánistánu podílí na opravách zdravotnických zařízení, škol, nebo zavlažovacích zařízení. V provincii Logar působí od poloviny března. Tvoří ho pět civilních odborníků a na 200 vojáků.

Před rokem zahynul voják, jehož vůz smetl sesuv půdy ze srázu. V polovině března letošního roku zemřel na jihu Afghánistánu při útoku sebevraha člen speciální jednotky vojenské policie SOG. Při stejném incidentu byli zraněni ještě dva další čeští příslušníci vojenské policie.

zdroj:aktualně.cz

 

 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz