www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Extra:Radar v ČR

Klaus se ptal Kasparova na radar. Nedůležité, míní Rus

 

31.března 2008 | Aktuálně.cz

 

Hluboká - Téměř třičtvrtě hodiny si v neděli povídal český prezident Václav Klaus se slavným šachistou a nyní nejznámějším představitelem ruské opozice Garri Kasparovem. Světový velmistr přijel do Hluboké na exhibiční šachový turnaj.

 

 

Klaus, který se netají proruským postojem, podle svých spolupracovníků vyhledal setkání s Kasparovem, protože "se s ním zná a obdivuje jej".

Podle informací Aktuálně.cz se rozhovor obou politiků točil zejména kolem politických a společenských problémů Moskvy a napětí v regionu. Český prezident se ovšem zajímal i o Kasparovovův pohled na plánované umístění radaru NATO v Brdech.

"Pan prezident se chtěl zejména dozvědět více o situaci v Rusku," potvrdil reportérům Aktuálně.cz v Hluboké Kasparov. A připustil, že další Klausovo téma - americký radar - osobně nepovažuje za důležité: "Zajímal ho názor na protiraketovou obranu, avšak já toto téma nevnímám jako ve skutečnosti příliš významné pro ruskou zahraniční politiku. Jde o zástupný problém, narozdíl od hrozících rostoucích ekonomických problémů mé země."

Bezprostředně po schůzce s velmistrem hlava státu Hlubokou opustila, jméno Klaus však na listině hostů zůstalo - jedním z účastníků šachového klání byl totiž prezidentův syn Jan

Zdroj:oficialní stránky české republiky-www.czech.cz

 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz