www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Extra:Radar v ČR

Klaus doufá, ze NATO podpoří americký radar na české půdě

 

2.dubna 2008 | red

Bukurešť - Český prezident Václav Klaus doufá, že ostatní členské státy NATO podpoří plán umístit radarovou základnu Spojených států na území České republiky. Vyplývá to z Klausova projevu, který podle agentury ČTK přednesl na zahajovací večeři summitu NATO v Bukurešti ve středu večer.

Klaus ve své řeči připomíná, že česko-americká jednání ohledně základny budou brzy uzavřena. Dále český prezident uvedl, že bude rád, když se radarová základna dříve nebo později stane částí širšího protiraketového projektu NATO.

Český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg a jeho americký protipól Condoleeza Riceová se pravděpodobně setkají během summitu. Mohli by také ohlásit, že hlavní česko-americká smlouva ohledně základny je připravena.

Česká republika společně se Spojenými státy a Polskem, na jehož území chce mít USA protiraketovou základnu, by rádi, aby aliance přivítala nebo přinejmenším uznala americké plány umístit část americké protiraketové obrany ve střední Evropě, a že je NATO připraveno začlenit americký projekt do svého budoucího obranného raketového systému. 

Zdroj:oficialní stránky české republiky-www.czech.cz

 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz