www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Extra:Radar v ČR

Greenpeace na kótě začínají stavět most

Totem svobody stojící na kótě 718, je umělecké vyjádření nejmenovaného umělce, který svým dílem projevil solidaritu s lidmi žijícími v okolí radaru. Dřevěný "Most setkání" by měl být dalším dílem, které kótu 718 doplní.

Totem svobody stojící na kótě 718, je umělecké vyjádření nejmenovaného umělce, který svým dílem projevil solidaritu s lidmi žijícími v okolí radaru. Dřevěný "Most setkání" by měl být dalším dílem, které kótu 718 doplní.

Brdy, kóta 718, Česká republika — Již třetí den zůstávají aktivisté Greenpeace na místě, kde vláda hodlá postavit radar americké protiraketové obrany a nad nímž zavěsili do výšky mezi stromy obří transparent se symbolem terče. Na plošinách vybudovaných v korunách stromů se nyní zdržuje mezinárodní tým: Čech, Slovenka a Švýcar.

Díky přístřeškům a kvalitnímu vybavení se horolezcům podařilo na nich bez přestávky přečkat i včerejší celodenní déšť, silný vítr a chlad. Tým Greenpeace také zprovoznil online připojení, díky němuž se uskutečnilo včera několik chatových rozhovorů s médii. Ode dneška budeme moci přímo z místa vysílat obrazové zpravodajství, které můžete sledovat na www.greenpeace.cz.

Navzdory celodennímu dešti, zimě a hlídkám vojenské policie, která střeží přístupové cesty ke kótě 718, se včera podařilo dostat do tábora Greenpeace několika reportérům i lidem z okolních obcí, kteří přišli podpořit akci a přinesli (darovali) aktivistům potraviny.

Jeden z aktivistů Greenpeace si chvíli zpříjemňuje hraním na kytaru

Vojenská policie včera obehnala kótu 718 páskou, navštívila tábor aktivistů a provedla kontrolu totožnosti přítomných. Police monitoruje situaci a hlídá přístupové cesty do vojenského prostoru. K žádnému incidentu nedošlo.    

Dnes začnou aktivisté stavět dřevěný Most setkání. Zatímco stavba radaru a nové kolo zbrojení by zvýšily napětí ve světe a vedly by opět k zastrašování a rozdělení lidí,  mosty odnepaměti lidi spojovaly. Most je symbolem setkávání a komunikace, která odstraňuje neporozumění. Most bude prostorem, kde si návštěvníci budou moci  promluvit, vyměnit své zkušenosti, sblížit se a pak se rozloučit beze strachu jeden z druhého.

Transparent  znázorňující terč o velikosti 15x15m zdobí kótu 718 již třetí den


Příznivci Greenpeace také budou objíždět obce v okolí, zvát obyvatele k návštěvě a fotografovat zájemce o fotoblokádu. Všichni, kteří chtějí vyjádřit nesouhlas s výstavbou a solidaritu s aktivisty a přitom se nemohou osobně přijít na místo, se mohou takto zúčastnit akce. Stačí, když si ze stránek www.fotoblokada.cz  stáhnou logo terče se sloganem Mám cíl nebýt cíl, vytisknou je, vyfotografují se s ním a pošlou fotografii emailem. Greenpeace vaši fotografii umístí do elektronické galerie a zároveň ji i vytiskne a umístí do přírodní galerie mezi stovky lidí, jejichž portréty již zdobí kótu.

Greenpeace zve na zítřek 1. máje občany na kótu, aby se připojili ke stavbě Mostu setkání. Mohou tak oslavit Svátek práce nebo Svátek lásky lépe než na tradičních demonstracích politických stran.

— Lenka Boráková
 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz