www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Extra:Legalizace marihuany

Příznivci marihuany demonstrují v Praze za její legalizaci

 

Marihuana
(Foto: Reprofoto)
PRAHA 10. května 2008 | 
Několik stovek mladých lidí se dnes odpoledne sešlo u sochy svatého Václava na Václavském náměstí v Praze, aby společně demonstrovali za legalizaci marihuany. Vybavili se transparenty s charakteristickou siluetou konopného listu a nápisy "Je třeba legalizace" a "Voní hezky".
Atmosféru setkání skutečně dotvářela typická vůně "trávy", která se nad náměstím nesla. Čeští zastánci legalizace marihuany se počátkem května setkávají pravidelně - nyní již pojedenácté - v rámci celosvětové akce letos nazvané Global Marihuana March.

V minulých letech se akce zastánců legalizace marihuany konaly na Letné, kde je pravidelně navštěvovalo několik tisíc lidí. Nyní se na letenské pláni staví.Uvozovky dolníOrganizátoři doufají v přehodnocení postoje státu k různým drogám.Uvozovky horní

Letos budou z Václavského náměstí pochodovat přes Vinohrady do žižkovského parku na Parukářce, kde na třech hudebních scénách vystoupí řada kapel a dýdžejů.

Organizátoři protestní akce doufají v to, že novela trestního zákoníku, kterou projednává Poslanecká sněmovna, přehodnotí postoj státu k různým drogám.

Podle zastánců legalizace konopí by nové paragrafy měly rozlišovat mezi konopím a "tvrdými" drogami a zejména zrušit postih za pěstování a držení marihuany pro vlastní potřebu. Uvedli to na svých internetových stránkách www.legalizace.cz

Zdroj:lidovky.cz

 

 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz