www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Extra:Legalizace marihuany

Marihuana není droga, říká Schwarzenegger

30. října 2007

LONDÝN Marihuana není droga, tvrdí kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger. Někdejší filmový svalovec v rozhovoru pro britské vydání magazínu GQ řekl, že nikdy narkotika neužíval. Připustil ale, že v 70. letech kouřil marihuanu, a v dokumentárním snímku Pumping Iron je zachycen, jak kouří jointa.

„Není to droga. Je to jen lupení,“ prohlásil rezolutně Schwarzenegger. „Mojí drogou bylo posilování svalů, věřte mi,“ dodal. V rozhovoru pro prosincové vydání magazínu bývalý kulturista odmítl odsoudil politiky, kteří se zdráhali odpovědět na otázky týkající se užívání drog.

„Co by vám bylo milejší? Politik, který bere drogy a nemluví o tom, ale dělá ta nejlepší rozhodnutí a přičiňuje se o zlepšování věcí? Nebo politik, který vyjmenuje veškeré drogy, které kdy okusil, ale jeho rozhodnutí jsou pro zemi špatná?“ cituje časopis kalifornského guvernéra.

„Politikovým úkolem je dělat to, co je pro lidi nejlepší, a zlepšovat zemi, ekonomiku, životní prostředí. Proč bych si měl dělat těžkou hlavu s tím, že nějaký politik bere každou noc prášky na spaní, pokud odvádí dobrou práci?“ dodal.

Schwarzenegger v témže rozhovoru označil bývalého britského premiéra Tonyho Blaira, který odešel z úřadu v červnu, za jednoho z nejlepších vůdců v dějinách. Přiřadil k němu i někdejšího jihoafrického prezidenta Nelsona Mandelu, americké prezidenty Johna F. Kennedyho a Ronalda Reagana či sovětského vůdce Michaila Gorbačova.

 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz