www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Články z webů...

Cenzurovali jsme zprávy o oteplování, přiznala NASA

Washington - Globální oteplování je ožehavým tématem, o kterém se - víc než kdekoliv jinde - diskutuje hlavně v politické aréně.

Také americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) přiznal, že jeho studie o oteplování nebyly zdaleka tak "vědecké", jak se tvářily.

Podle 93stránkové studie, kterou udělal jeho kontrolní úřad, za "nepatřičným politickým vměšováním" stáli "političtí přidělenci" z tiskového oddělení.

Vědecký výzkum týkající se globálního oteplování měl být upravován v letech 2004 až 2006.

 

Tiskové oddělení ovšem v reakci na kritiku uvedlo, že nejde o nové informace. Problém se prý už vyřešil a NASA teď funguje vzorně. Úředníci, na jejichž hlavu se kritika snesla, závěry zprávy odmítli.

"Moje celá kariéra byla zasvěcená otevřené a čestné komunikaci," prohlásil podle agentury AP bývalý mluvčí NASA Dean Acosta, který nyní pracuje na stejném postu u Boeingu.

"Neviděl jsem věci, které byly politicky ovlivňované," tvrdí i šéf oddělení David Mould.

Fyzik a spisovatel Mark Bowen, který o cenzuře v NASA napsal knihu, si naopak myslí, že je zpráva příliš měkká. Podle něj se na upravování informací podílelo i vedení NASA a Bílý dům.

 

 

Oteplování neexistuje. Blíží se volby

Šlo například o odmítání přístupu novinářů k vědcům nebo editaci závěrů výzkumu. V jednom případě byla roku 2004 zrušena tisková konference o globálním oteplování a ozonové díře.

Důvodem byly blížící se prezidentské volby.

"Většina vědců, kteří se globálním oteplováním zabývají, a většina úředníků Oddělení veřejných záležitostí pevně věří, že tyto kroky měly za cíl systematicky vykreslovat NASA v co nejpříznivějším světle vůči politice administrativy," zní verdikt kontrolorů NASA.

Zdroj:aktualne.cz

 

 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz