www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Články z webů...

Automaty: život s blikající drogou

 

Automaty: život s blikající drogou

Zpočátku to může vypadat jako hra. Na konci může být finanční krize a rodinná tragédie. Proč ještě nejsou automaty zakázané?Protože přinášejí peníze. Ale za jakou cenu!? Opravdu si majitelé heren a podniků, kde jsou dostupné výherní automaty nejsou vědomi jejich zhoubných důsledků? Zkušenost ukázala, že na tomto obchodu s nadějí už ztroskotalo hodně rodin a životních příběhů. Během jediné chvíle se ztratí celá výplata, rodinné dědictví, půjčky od přátel a známých i reálná šance na splacení těchto dluhů.

 

Závislost na hazardních hrách je nepříjemný problém. Postihuje děti, mládež i dospělé, spíše muže než ženy. Ty, kteří propadli kouzlu blikající drogy, postupně přestanou zajímat jiné aktivity a odtrhují se od reálného světa. Cítí nezvladatelné puzení ke hře. Platí, že propadají závislosti daleko rychleji děti než dospělí.

 

Rizikovou skupinou jsou určitě lidé, kteří pracují v blízkosti automatů, například číšníci a barmani. Silná závislost může ale propuknout i u lidí, kteří ke hře přišli zcela náhodně. Ohroženi jsou tedy všichni. I děti, které jsou nepozorné a mají problém se koncentrovat, vydrží u automatu sedět celé hodiny.

 

Léčba

Problém se málokdy zvládne sám od sebe. Je třeba vyhledat odbornou pomoc, stejně jako u jiných druhů závislosti. Závislost na hře je opravdu kvalifikována jako nemoc. Léčba má několik stádií. Nejdříve je nutno si přiznat, že člověk onemocněl. Postupně se učí znovu získávat hodnotové měřítka a nové životní cíle. Časem ustává potřeba se k automatu vracet a zvyšuje se orientace na osobní život, řešení problémů a nacházení nových životních dimenzí. Obrovskou pomocí je podpora rodiny, nezatracování a zbavení se předsudků. Mnohdy pomůže i víra.

 

Jaká je prevence?

Jednou z cest je určitě zákaz automatů na místech, kde se pohybují děti a mladiství nebo zákaz automatů vůbec. V restauračních zařízeních se málokdy kontroluje věk hráčů, i když je hra dovolena až od 18 let. Dalším přístupem ze zkvalitnění činností ve volném čase mladých – kroužky, poznávání, učení se hrou a nabídka pomoci a individuálního řešení.      

Zdroj:Magazin.cz

 

 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz