www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Články z webů...

Armádní speciál se vrací z Afghánistánu. Veze raněné

 

Odlet vojáků z Přerova do Afghánistánu

Český armádní speciál Autor: Ondřej Besperát

 - Upravený vojenský Airbus české armády, který včera v dopoledních hodinách odletěl pro zraněné vojáky do Afghánistánu, míří zpět do vlasti. V Praze by měl být ještě dnes večer.

Podle informací, které se Aktuálně.cz podařilo získat, se s náčelníkem generálního štábu Vlastimilem Pickem vracejí domů všichni čtyři zranění vojáci i tělo jejich padlého kolegy.

Vojenský speciál je upraven tak, aby mohl převážet i vážně raněné, což je případ jednoho z vojáků, který byl dosud na jednotce intenzivní péče americké vojenské nemocnice v Bagramu. Jeho stav je údajně stabilizovaný.

Generál Picek odletěl do Afghánistánu i proto, aby osobně vyjádřil podporu českým vojákům, kteří působí v provincii Lógar v rámci provinčního rekonstrukčního týmu. 

Afghánistán

Český provinční rekonstrukční tým pomáhá Afgháncům s obnovou země po zdlouhavé občanské válcevětší obrázekAutor: Karla Štěpánková

 

Smrt 28letého rotného, který podlehl zraněním, jež utrpěl poté, co armádní vozidlo ve středu odpooledne najelo na výbušninu při návratu t plnění operačního úkolu, týmem otřásla. Jde o celkově třetí českou oběť za dobu trvání mise v Afghánistánu.

„Je tam potřeba lidský kontakt. Především dát na vědomí, že vojáci tam nejsou sami, že tam nejsou odesláni na pospas, ale že všichni, nejenom rodinní příslušníci, ale i velení armády je při nich nejenom v dobách dobrých, ale i v těch krutých okamžicích, kdy ztrácejí svoje kamarády," uvedl pro Radiožurnál Pickův zástupce generálmajor Josef Prokš.

Čtěte více:

Armádní airbus letí pro zraněné Čechy do Afghánistánu

V Afghánistánu zemřel třetí Čech, další bojuje o život

Čeští vojáci odjedou do Afghánistánu

 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz