www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Černá kronika

 

6. července 2008  21:40,  aktualizováno 22:17
Komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf srazil krátce před osmou hodinou večer na Karlovarské ulici v Praze 18letou dívku. Tu musela sanitka převézt se zraněním hlavy do nemocnice. Policie vyloučila jízdu pod vlivem alkoholu.
Nehoda europoslance Ransdorfafoto: Radek Cihla, MF DNES

Nehoda europoslance Ransdorfa

Nehoda europoslance RansdorfaNehoda europoslance RansdorfaNehoda europoslance Ransdorfa. Prohlédni fotky

"Ano, měl jsem dopravní nehodu, teď jsem u výslechu na policii," sdělil před půl desátou večer iDNES.cz Ransdorf.

"Osmnáctiletou dívku jsme po dopravní nehodě odvezli s poraněním hlavy do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích," uvedla pro iDNES.cz mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová.

K dopravní nehodě došlo v 19:50 na přechodu pro chodce v Karlovarské ulici v Praze 6 - Ruzyni. Jako první o nehodě informoval server tn.cz. V tu dobu v Praze silně pršelo.

"Polovina silnice byla uzavřená v místě přechodu pro chodce. Když tudy v hustém dešti pan europoslanec projížděl, srazil mladou dívku. Zřejmě ji kvůli snížené viditelnosti a nepřehlednosti místa neviděl. Podle informací, které mám, není stav ženy vážný," sdělila iDNES.cz mluvčí KSČM Monika Hoření.

Nepřehlednost místa potvrdil i reportér MF DNES. "Přechod je kousek za křižovatkou, v místě se navíc něco opravuje. Nevím, jestli bych si přechodu vůbec všiml," uvedl.

Police provedla na místě orientační dechovou zkoušku. Alkohol v krvi europoslance vyloučila. Policejní mluvčí Iva Knolová nechtěla uvést, kdo byl účastníkem nehody.

Miloslav Ransdorf neboural poprvé. Loni v červnu srazil taktéž v Praze 6 na přechodu 44letou ženu. Ta utrpěla lehčí zranění, měla oděrky na hlavě a na rukou. - čtěte Ransdorf nedával pozor, na přechodu autem zranil ženu

zdroj:idnes.cz

 

6. července 2008  
Při víkendových nehodách se zranilo nejméně pět dětí a zemřeli čtyři dospělí lidé. Nejmenším pacientem záchranné služby bylo teprve půlroční miminko po nedělní srážce tří aut mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Sanitka odvezla také dva jeho sourozence ve věku čtyři a jeden a půl roku.
Devítiletou dívku odvezl od nehody v Hrušové do nemocnice vrtulník.foto: Michal Klíma, MF DNES

Devítiletou dívku odvezl od nehody v Hrušové do nemocnice vrtulník.

Nehoda se stala kolem půl třetí odpoledne u Opatovic nad Labem na silnici I/37 a provoz omezila na několik hodin.

"Řidiče auta, ve kterém cestovaly děti, musel s těžkým zraněním vrtulník transportovat do nemocnice," řekla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Tři auta bourala i na Olomoucku
Další čtyřleté dítě se zranilo u Dubu nad Moravou na Olomoucku. Také tam se srazila tři auta, zraněných bylo dohromady sedm. Většina jen lehce.

"Sedmadvacetiletý řidič se při předjíždění čelně srazil s osobním autem. Při předjíždění navíc došlo k bočnímu střetu s předjížděným vozidlem," uvedla mluvčí policie.

"Ženu, která byla zaklíněna a museli ji vyprošťovat hasiči, převezl do Fakultní nemocnice v Olomouci vrtulník. Utrpěla zlomeninu a pohmoždění hrudníku, nebyla však v přímém ohrožení života," uvedl náměstek krajské záchranné služby Jan Weinberg.

První dítě se zranilo už v sobotu v Hrušové na Orlickoústecku. Řidič osobního auta, který vezl tři děti, nedobrzdil a narazil zezadu do kamionu. Devítiletou dívku transportoval vrtulník do nemocnice.

Zemřel motorkář a řidička na přejezdu
Nejhorší následky měla v neděli kolize motocyklu s osobním autem u Březové nad Svitavou na státní silnici I/43 ze Svitav na Brno.

"Podle předběžných poznatků byl na vině motocyklista. Zřejmě dostal smyk a vletěl pod auto," uvedla policie. Posádce vozu se nic nestalo.

Další člověk zahynul při srážce dvou osobních vozů u Velké Úpy. Další dva lidé z obou aut skončili se zraněními v nemocnici.

V sobotu zemřela řidička Fordu Fiesta při ranní srážce s osobním vlakem na přejezdu v Třemošné na Plzeňsku. Motorový vlak tlačil po srážce auto ještě asi dvě stě metrů. - čtěte zde více o této nehodě

Druhou sobotní obětí byl pětadvacetiletý řidič, který mezi Opatovicemi a Vlkanovem na Havlíčkobrodsku nezvládl průjezd zatáčkou a narazil do stromu. Byl na místě mrtev.

Devatenáctiletý a sedmnáctiletí spolujezdci vyvázli z nehody s lehčími zraněními. Podle zasahujících hasičů jeden ze spolujezdců od nehody utekl.

Velké komplikace způsobila na svátek sv. Cyrila a Metoděje havárie kamionu na dálnici D1. Rozsypané minerálky blokovaly dopravní tepnu na Vysočině čtyři hodiny. - čtěte Vysypané minerálky zablokovaly dálnici na Brno

Zdroj:idnes.cz

6. července 2008  
Pořádné horko bylo hasičům, kteří ráno vyjeli k požáru pece na hliník v Horním Benešově na Bruntálsku. Dvě hodiny jim trvalo, než dostali sálající zařízení pod kontrolu a mohli rozhodnout, že zbylou půldruhou tunu hliníku nechají dohořet.
Požár pece na hliník v Horním Benešověfoto: HZS Moravskoslezského kraje

Požár pece na hliník v Horním Benešově

Požár pece na hliník v Horním BenešověPožár pece na hliník v Horním BenešověPožár pece na hliník v Horním BenešověPožár pece na hliník v Horním Benešově. Prohlédni fotky

"Hasičům se nejprve pomocí sněhových hasicích přístrojů a křemičitého písku, který byl k dispozici v areálu firmy, podařilo zamezit dalšímu rozšiřování ohně. Ten tak zůstal omezen jen na žhavou tavicí pec, jejímž produktem jsou hliníkové brikety," popsal mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Požár pece na hliník v Horním Benešově

S majitelem se dohodli, že obsah pece nechají dohořet, což může trvat i dva dny. Na místě proto zůstala část z pěti jednotek hasičů, které k události vyjely.

"V případě, že by se plášť pece přece jenom někde porušil, může žhavý hliník uniknout do záchytné jímky," vysvětlil Kůdela. Škoda se předběžně odhaduje na tři sta tisíc korun.

Požár pece na hliník v Horním Benešově

Podle mluvčího je zvolený postup likvidace požáru pece na hliník je ojedinělý. "V  Moravskoslezském kraji pracuje několik mnohem větších pecí, které však lze poměrně jednoduše odstavit a obsah vyvézt k dohašení na bezpečné místo mimo pec," konstatoval Kůdela.

Zdroj:idnes.cz

 

6. července 2008  14:34, 
Šéf Vězeňské služby Luděk Kula zatím odmítá sám odstoupit. V České televizi řekl, že právě dnes podal stížnost proti stíhání za nákup nefunkčních rušiček mobilů ve věznicích. Odvolat ho může ministr spravedlnosti, s nímž má schůzku po neděli.
Odejdu, jen pokud by délka stíhání ohrožovala pověst Vězeňské služby, řekl Kula.foto: Radek Cihla, MF DNES

Odejdu, jen pokud by délka stíhání ohrožovala pověst Vězeňské služby, řekl Kula.

Kula v Otázkách Václava Moravce zopakoval své stanovisko, že obvinění za podepsání smluv předložených podřízenými považuje za nesmyslné.

Možnost, že by - řečeno slovy moderátora - mohl skončit v jednom ze zařízení, která teď vede, si prý nepřipouští.

"Dnes jsem podal stížnost prostřednictvím státního zástupce, jedna kopie šla na příslušný orgán policie, druhá na příslušné státní zastupitelství," řekl Kula.

Svou obhajobu prý postaví na listinných důkazech, které chce dopodrobna rozebrat.

Protikorupční policie ho obvinila ve čtvrtek. Podepsáním smlouvy o nákupu nefungujících přístrojů od firmy, která s touto elektronikou neměla praxi, podle vyšetřovatelů připravil stát o téměř 20 milionů korun. - více o obvinění Luďka Kuly čtěte zde

Kula odmítá informace o tom, že by se někdy před transakcí sešel s představiteli firmy PB mont. "Neznám je," opakoval v České televizi.

V příštích dnech se má sejít s ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem (ODS), který si vyžádal písemné podklady. V pátek nevyloučil, že by mohl šéfa věznic odvolat.

Kula připustil svůj "dobrovolný" odchod v jediném případě. "Pokud by se to táhlo dlouho, tak bych pro dobro Vězeňské služby nebo možná i pro sebe odešel na dovolenou nebo by pan ministr přijal určitá opatření," řekl Václavu Moravcovi.

. Kula podal stížnost

Ředitel Vězeňské služby Luděk Kula zaslal protikorupční policii a státnímu zastupitelství stížnost proti obvinění z porušování povinností při správě cizího majetku. Pokud orgány o jeho stížnosti v nejbližší době nerozhodnou, pravděpodobně si vezme dovolenou. Rezignovat zatím nehodlá. Kula to uvedl v České televizi.

Zdroj:idnes.cz
1  
2  
 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz