www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Černá kronika

Železniční koridor stojí, srazily se nákladní vlaky

 

"Čumák" vlakové soupravy Pendolino.

"Čumák" vlakové soupravy Pendolino. Autor: Josef Mašek

Na trase Olomouc - Praha mají vlaky výrazné zpoždění

Olomouc - Dva nákladní vlaky se dnes brzy ráno srazily na Olomoucku u Mohelnice a zastavily tak provoz na koridoru mezi Olomoucí a Prahou.

Podle Drážní inspekce najel zezadu jeden vlak do druhého. Provoz na trati z Prahy do Olomouce je zatím přerušen a vlaky na této trase pojedou nejdříve v poledne. Strojvůdce jednoho z vlaků nehodu nepřežil.

Při srážce došlo k vykolejení lokomotivy a dalších tří vagonů. "Jeden najel zezadu do druhého, zatím nevíme, zda ten vlak stál nebo jel. Příčinu nehody neznáme, vypadá to na lidský faktor, nelze však zatím vyloučit ani technickou závadu," uvedl Jan Kučera z Drážní inspekce.

Obě koleje jsou v místě nehody zablokované. Cestující na trati mezi Prahou, Olomoucí a Ostravou musejí podle Českých drah počítat se zpožděním spojů v řádu desítek minut.

Některé rychlíky, mezinárodní vlaky i Pendolino jezdí odklonem přes Brno, regionální vlaky zatím nahradily autobusy. Kdy se podaří dopravu na koridoru obnovit, není zatím jasné. "Výhled je nejdříve v poledne," řekl Českým novinám mluvčí drah Petr Šťáhlavský.

  Zdroj:aktualne.cz
 
 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz