www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Černá kronika

Za smrt malých dětí mohou mnohdy rodiče nebo jejich partneři

 

Praha - Výběr případů z posledních let, kdy policie obvinila rodiče či jejich partnery z usmrcení dítěte:

1. ledna 2004 - Policie obvinila z vraždy téměř ročního syna jednadvacetiletou Lucii Marečkovou. V říjnu 2004 ji Vrchní soud v Olomouci poslal na 13,5 roku do vězení. Podle rozsudku dítě uškrtila 31. prosince 2003 v bytě Domu pro matky s dětmi v Ostravě.

15. listopadu 2005 - Kriminalisté obvinili z vraždy třiadvacetiletého Radka Simona. Podezřívali ho, že ve Zbraslavi na Brněnsku udusil svého dvouměsíčního syna. V říjnu 2006 poslal vrchní soud muže do vězení na 13 a půl roku.

27. ledna 2006 - Po dvou měsících od osvobozujícího rozsudku nad Marií Ročkovou obvinila policie z vraždy její dvouměsíční dcery Patricie otce dítěte Patrika Ročka. Vrchní soud jej za to v lednu 2007 poslal do vězení na 12 let.

4. ledna 2007 - Deseti lety vězení potrestal plzeňský krajský soud šestadvacetiletou Moniku Kafkovou z Chrástu u Plzně za násilí na dvouleté dceři Monice. Žena podle soudu dítě loni v červnu zbila tak, že holčička na následky těžkých zranění i přes péči lékařů zemřela. Pražský vrchní soud rozsudek potvrdil.

3. března 2007 - Policie obvinila z dvojnásobné vraždy šestatřicetiletou ženu z Pustiměře na Vyškovsku. Ta nejprve nožem usmrtila svého druha a ve snaze zabít sebe i svého pětiletého syna zapálila společný rodinný dům. Chlapec zahynul, žena přežila. Brněnský krajský soud jí za to vyměřil trest dvaadvaceti let ve vězení.

20. března 2007 - Policie obvinila sedmadvacetiletou ženu z dvojnásobné vraždy. Žena zardousila v bytě na sídlišti Kamenný vrch v ústecké čtvrti Střekov roční holčičku a tříletého chlapce. Podle tisku policie navrhla státnímu zástupci zrušit trestní stíhání, protože žena podle znalců trpí duševní chorobou a v okamžiku vraždy byla nepříčetná.

13. července 2007 - Ze smrti čtrnáctiměsíčního syna obvinili severomoravští policisté čtyřiadvacetiletou ženu z Ostravy-Zábřehu. Podle policie žena úmyslně dítěti šlápla na hrudník.

28. prosince 2007 - Tělo mrtvého pětiletého Jana Rokose z Tábora objevili mostečtí strážníci v zaparkovaném vozidle v Českých Zlatníkách na Mostecku. Z vraždy byli obžalováni chlapcova matka Antonie Stašková a její partner Pavel Grepl. Hocha údajně zabila jeho matka už 9. prosince, s přítelem pak hledali vhodné místo, kde by se mrtvoly zbavili.

2. ledna 2008 - Policie zadržela v uplynulých dnech třiadvacetiletého muže z Mikulčic na Hodonínsku podezřelého ze zabití dvouměsíční dcery. Muž tvrdil, že dítě zemřelo po pádu z přebalovacího pultu. Při výslechu přiznal, že plačící dítě udeřil do hlavy.

21. ledna 2008 - Muž a žena ze Slovenska žijící v Brandýse nad Labem čelí podle tisku obvinění, že zvlášť trýznivým způsobem zabili ročního syna Marka. Dítě zemřelo na následky mnoha vnitřních zranění v prosinci loňského roku. Matčin druh, který přivolal lékaře, tvrdil, že chlapec vdechl hračku.

5. července 2008 - Kriminalisté vyšetřují smrt dvouleté holčičky, která byla 4. července nalezena v Černčicích na Lounsku. Policie jako podezřelého zadržela devětadvacetiletého přítele matky dítěte. Muž je podezřelý z ublížení na zdraví s následkem smrti a týrání svěřené osoby

Autor: ČTK

 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz