www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Černá kronika

Sanitky odvezly od nehod pět dětí včetně půlročního kojence

 

6. července 2008  
Při víkendových nehodách se zranilo nejméně pět dětí a zemřeli čtyři dospělí lidé. Nejmenším pacientem záchranné služby bylo teprve půlroční miminko po nedělní srážce tří aut mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Sanitka odvezla také dva jeho sourozence ve věku čtyři a jeden a půl roku.
Devítiletou dívku odvezl od nehody v Hrušové do nemocnice vrtulník.foto: Michal Klíma, MF DNES

Devítiletou dívku odvezl od nehody v Hrušové do nemocnice vrtulník.

Nehoda se stala kolem půl třetí odpoledne u Opatovic nad Labem na silnici I/37 a provoz omezila na několik hodin.

"Řidiče auta, ve kterém cestovaly děti, musel s těžkým zraněním vrtulník transportovat do nemocnice," řekla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Tři auta bourala i na Olomoucku
Další čtyřleté dítě se zranilo u Dubu nad Moravou na Olomoucku. Také tam se srazila tři auta, zraněných bylo dohromady sedm. Většina jen lehce.

"Sedmadvacetiletý řidič se při předjíždění čelně srazil s osobním autem. Při předjíždění navíc došlo k bočnímu střetu s předjížděným vozidlem," uvedla mluvčí policie.

"Ženu, která byla zaklíněna a museli ji vyprošťovat hasiči, převezl do Fakultní nemocnice v Olomouci vrtulník. Utrpěla zlomeninu a pohmoždění hrudníku, nebyla však v přímém ohrožení života," uvedl náměstek krajské záchranné služby Jan Weinberg.

První dítě se zranilo už v sobotu v Hrušové na Orlickoústecku. Řidič osobního auta, který vezl tři děti, nedobrzdil a narazil zezadu do kamionu. Devítiletou dívku transportoval vrtulník do nemocnice.

Zemřel motorkář a řidička na přejezdu
Nejhorší následky měla v neděli kolize motocyklu s osobním autem u Březové nad Svitavou na státní silnici I/43 ze Svitav na Brno.

"Podle předběžných poznatků byl na vině motocyklista. Zřejmě dostal smyk a vletěl pod auto," uvedla policie. Posádce vozu se nic nestalo.

Další člověk zahynul při srážce dvou osobních vozů u Velké Úpy. Další dva lidé z obou aut skončili se zraněními v nemocnici.

V sobotu zemřela řidička Fordu Fiesta při ranní srážce s osobním vlakem na přejezdu v Třemošné na Plzeňsku. Motorový vlak tlačil po srážce auto ještě asi dvě stě metrů. - čtěte zde více o této nehodě

Druhou sobotní obětí byl pětadvacetiletý řidič, který mezi Opatovicemi a Vlkanovem na Havlíčkobrodsku nezvládl průjezd zatáčkou a narazil do stromu. Byl na místě mrtev.

Devatenáctiletý a sedmnáctiletí spolujezdci vyvázli z nehody s lehčími zraněními. Podle zasahujících hasičů jeden ze spolujezdců od nehody utekl.

Velké komplikace způsobila na svátek sv. Cyrila a Metoděje havárie kamionu na dálnici D1. Rozsypané minerálky blokovaly dopravní tepnu na Vysočině čtyři hodiny. - čtěte Vysypané minerálky zablokovaly dálnici na Brno

Zdroj:idnes.cz

 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz