www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Černá kronika

Sám se odstoupit nechystám, trvá na svém obviněný šéf Vězeňské služby

 

6. července 2008  14:34, 
Šéf Vězeňské služby Luděk Kula zatím odmítá sám odstoupit. V České televizi řekl, že právě dnes podal stížnost proti stíhání za nákup nefunkčních rušiček mobilů ve věznicích. Odvolat ho může ministr spravedlnosti, s nímž má schůzku po neděli.
Odejdu, jen pokud by délka stíhání ohrožovala pověst Vězeňské služby, řekl Kula.foto: Radek Cihla, MF DNES

Odejdu, jen pokud by délka stíhání ohrožovala pověst Vězeňské služby, řekl Kula.

Kula v Otázkách Václava Moravce zopakoval své stanovisko, že obvinění za podepsání smluv předložených podřízenými považuje za nesmyslné.

Možnost, že by - řečeno slovy moderátora - mohl skončit v jednom ze zařízení, která teď vede, si prý nepřipouští.

"Dnes jsem podal stížnost prostřednictvím státního zástupce, jedna kopie šla na příslušný orgán policie, druhá na příslušné státní zastupitelství," řekl Kula.

Svou obhajobu prý postaví na listinných důkazech, které chce dopodrobna rozebrat.

Protikorupční policie ho obvinila ve čtvrtek. Podepsáním smlouvy o nákupu nefungujících přístrojů od firmy, která s touto elektronikou neměla praxi, podle vyšetřovatelů připravil stát o téměř 20 milionů korun. - více o obvinění Luďka Kuly čtěte zde

Kula odmítá informace o tom, že by se někdy před transakcí sešel s představiteli firmy PB mont. "Neznám je," opakoval v České televizi.

V příštích dnech se má sejít s ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem (ODS), který si vyžádal písemné podklady. V pátek nevyloučil, že by mohl šéfa věznic odvolat.

Kula připustil svůj "dobrovolný" odchod v jediném případě. "Pokud by se to táhlo dlouho, tak bych pro dobro Vězeňské služby nebo možná i pro sebe odešel na dovolenou nebo by pan ministr přijal určitá opatření," řekl Václavu Moravcovi.

. Kula podal stížnost

Ředitel Vězeňské služby Luděk Kula zaslal protikorupční policii a státnímu zastupitelství stížnost proti obvinění z porušování povinností při správě cizího majetku. Pokud orgány o jeho stížnosti v nejbližší době nerozhodnou, pravděpodobně si vezme dovolenou. Rezignovat zatím nehodlá. Kula to uvedl v České televizi.

Zdroj:idnes.cz
 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz