www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Černá kronika

Chlapce na táboře těžce zranil strom, který spadl na stan

 

velikost textu:
7. července 2008  7:45,  aktualizováno 8:11
Na dětském táboře v Rejštejně na Šumavě spadl na jeden ze stanů strom. Uvnitř byly dvě děti, jedno vyvázlo bez zranění, druhého chlapce převezl vrtulník do nemocnice. "Záchranáři měli podezření na vnitřní zranění hrudníku," uvedla mluvčí záchranné služby Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.
Na jeden ze stanů spadl strom, zraněného chlapce převezl vrtulník do nemocnice. Ilustrační snímekfoto: Barbora Říhová,  iDNES.cz

Na jeden ze stanů spadl strom, zraněného chlapce převezl vrtulník do nemocnice. Ilustrační snímek

Vrtulník chlapce předal na oddělení urgentního příjmu fakultní nemocnice v Plzni. "Chlapec je u nás hospitalizován s těžkým zraněním," uvedla administrátorka plzeňské nemocnice Jenšíková s tím, že v současné chvíli další informace neposkytne.

Hasiči vyjížděli do tábora kolem čtvrté hodiny ráno. Když na místo dorazili, vedoucí tábora už vyprostili chlapce ze stanu pod padlým stromem sami, uvedla mluvčí Alena Marešová. Jedno dítě bylo bez zranění, druhé si stěžovalo na bolest hrudníku.

Strom podle hasičů nepadl zřejmě kvůli silnému větru, ale byl pravděpodobně ve špatném stavu. "Strom už byl shnilý, nikdo vám ale nedokáže říct, zda je za jeho pádem i silný vítr z minulého týdne," uvedl pracovník operačního střediska sušických hasičů.

Hasiči na místě zkontrolovali i ostatní stromy a některé další hrozící pádem pokáceli.

 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz