www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Nehody

Na silnicích o víkendu zemřelo 20 Čechů

Na silnicích o víkendu zemřelo 20 Čechů
Nehoda autobusu v Rakousku: Podle technické zprávy byl před neštěstím v dobrém stavu

Autobus byl před jízdou v dobrém stavu, uvedl majitel firmy Kusbus. Podle dat ze záznamového zařízení před nehodou vozidlo nejelo nepovolenou rychlostí. Zdroj: ČTK

Praha - Na českých silnicích zahynulo během dvou dní 16 lidí, další čtyři v cizině. Jde o první tragický víkend od startu nového silničního zákona.

I kdyby nebylo tragické nehody českého autobusu u dolnorakouského Schremsu, uběhlý víkend by se zařadil mezi nejtragičtější poslední doby. Do nedělního večera čeští dopravní policisté nahlásili 16 obětí.

 

Zatím poslední se stala před nedělní pátou hodinou odpoledne ve Štramberku u Kopřivnice. Zahynul 22letý motocyklista. "Zřejmě přejel do protisměru a střetl se s protijedoucím osobním opelem," cituje iDnes policejní mluvčí.

Při dopravní nehodě na křižovatce v Říčanech u Prahy zemřel už v neděli před polednem šestatřicetiletý řidič motocyklu, který nedobrzdil před kolonou aut. "Jel ve směru na Jesenici, narazil do auta a zemřel krátce po převozu do nemocnice," doplnil mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Další dva lidé zemřeli v noci na neděli při dopravní nehodě na Jindřichohradecku. Nehoda se stala mezi Slavonicemi a Novou Bystřicí. Ve voze, jehož řidič nezvládl řízení a narazil do stromu, zahynula osmnáctiletá spolujezdkyně a o tři roky starší spolujezdec.

Sobotní skóre: 9 mrtvých

V sobotu zemřelo při dopravních nehodách devět lidí. Dvě oběti havárií policisté zaznamenali v Plzeňském a Jihomoravském kraji, jednu v Moravskoslezském.

V Libereckém kraji zemřeli na silnicích tři lidé.

Například na silnici mezi Dobřany a Chlumčany na Plzeňsku přejelo v noci na dnešek vozidlo šestačtyřicetiletého muže, který ležel na zemi. Vedle něj byla položená koloběžka. Muž byl mrtvý, auto odjelo. Zatím však není jasné, zda nebyl muž již mrtvý předtím. Mladá řidička zase v ten samý den zemřela při střetu tří vozidel na Tachovsku.

Tragická nehoda, při které zemřel čtrnáctiletý chlapec a patnáctiletá dívka, se stala v Jablonci nad Nisou. Podle policie havárii zavinil sedmadvacetiletý řidič automobilu, v němž obě děti seděly. Na Palackého ulici ve čtvrti Mšeno jel nepřiměřeně rychle, v mírné pravotočivé zatáčce dostal smyk a pravým bokem svého vozu skončil na zdi do domu.

Poslední sobotní nehoda se stala v Praze-Zbraslavi. Krátce před půlnocí zde zahynul sedmatřicetiletý řidič motocyklu. Zřejmě jel příliš rychle, v zatáčce nezvládl řízení a srazil se s protijedoucím automobilem.

Silný účinek nového zákona

Celé léto byl přitom provoz v Česku nebývale bezpečný. Důkazem byl srpen, v němž podle statistiky zemřelo na silnicích nejméně lidí za posledních 36 let.

Snížil se také počet všech automobilových nehod. V červenci policisté zaregistrovali 73 mrtvých, v srpnu 76. V prvním případě představuje pokles proti loňsku 47 procent, ve druhém 26 procent. Za oba prázdninové měsíce tak letos zemřelo o 74 lidí méně než loni.

Podle odborníků i policistů má na současnou situaci na silnicích zásadní vliv novela silničního zákona, která platí od července.

Žádné komentáře
 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz