www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Nehody

Auto na přejezdu zkřížilo cestu dvěma vlakům

Auto na přejezdu zkřížilo cestu dvěma vlakům

Druhý vlak stihl zastavit těsně před autem. Ilustrační foto
Druhý vlak stihl zastavit těsně před autem. Ilustrační foto (Autor: Policie ČR)

17. února 2006  14:58
Řidič, který havaroval na přejezdu poblíž Slavkova u Brna, si může říkat, že se podruhé narodil. Nejprve narazil autem do boku spěšného vlaku. Strojvedoucí si ničeho nevšiml a jel dál. Auto zůstalo stát na trati. Po druhé koleji se už blížil další vlak. Zabrzdil asi metr od auta.

Nehoda se stala na přejezdu mezi Slavkovem u Brna a Křižanovicemi u obce Hodějice. Na přejezdu nejsou závory, ale je opatřený světelnou signalizací.

Fiat narazil do posledního vagonu spěšného vlaku jedoucího z Brna do Uherského Hradiště. Strojvedoucí náraz nezaregistroval a pokračoval dál do Bučovic.

Do fiatu, který zůstal stát na přejezdu, vzápětí málem narazil spěšný vlak jedoucí v opačném směru. "Zastavil ve vzdálenosti jednoho metru před autem," popsal iDNES mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar. Nikdo z lidí ve vlaku se nezranil.

Bez zranění vyvázl i třiačtyřicetiletý řidič auta. Podle Neusara výstražná světla fungovala. Není jasné, zda je řidič neviděl, nebo třeba nedobrzdil na kluzké vozovce. Škoda na autě je podle předběžných odhadů třicet tisíc korun, na vlaku deset tisíc.

Žádné komentáře
 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz