www.jantomes.mistecko.cz

Tyto stránky tu jsou pro výstrahu... Pokračování stránek www.jantomes.estranky.cz

Nehody

 Veronika Suchá  zdroj aktualne.cz

Praha - Stovky řidičů už využily možnost odmazat si ze svého řidičského průkazu trestné body za přestupky.

Posledni komentare
24.08.2016 12:01:34: www.dedra-katalogy.cz Dedra Aviváž za bezva cenu, Dedra registrace zdarma - Slevy Dedra
15.08.2016 20:31:51: www.dedra-katalogy.cz Dedra aktuální katalog, slevy, registrace Dedra
20.05.2014 20:45:05: www.kosmetikaslevy.cz www.ori-registrace.cz
ridic , riskují kteří poslouchají v autě divokou a hlasitou hudbu, jsou dvakrát náchylnější k autonehodám než ti, kteří poslouchají klidné skladby. S rostoucím tempem hudby mají tendenci více riskovat. Upozorňuje na to Karel Havlík v knize Psychologie pro řidiče. Příliš hlasitá hudba prodlužuje reakci na podnět o 0,16 sekundy. Při stokilometrové rychlosti se tak brzdná dráha prodlouží o čtyři metry, uvádí.

Hudba, kterou si člověk sám vybere, zažene při monotónní jízdě dřímotu a povzbudí duševní funkce. Řidič si pobrukuje a je "v pohodě". Hudba, která je mu příjemná, neodvádí jeho pozornost od řízení a oddaluje první příznaky únavy.

Podle Havlíka existují dva krajní typy motoristů - jedni se bez hudby při jízdě neobejdou, druhým naopak vadí, znervózňuje je a odvrací pozornost od řízení. Těch druhých je ale menšina.

Pro jízdu mimo město doporučuje psycholog písničky rytmické a melodické. Klidný a pomalejší rytmus vyvolá pocity klidu, míru a síly, ostré diskotékové rytmy dráždí a odpoutávají pozornost.

Chod motoru nejnovějších typů aut má 50 decibelů, starší vozy 80 decibelů, výkonné motocykly přes 95 decibelů, závodní vozy 120 decibelů. Hluk přesahující 90 decibelů poškozuje sluch, zhoršuje psychické funkce a přispívá k rozvoji vředové choroby žaludku a vysokého krevního tlaku. Prohlubuje únavu a podporuje vznik neurotických příznaků, jako jsou nesoustředěnost, podrážděnost, nespavost, pocení a nechutenství.

Potíže se sluchem má každý desátý člověk, sluchové vady trápí v Česku asi půl milionu lidí, ve věku nad 65 let slyší špatně každý čtvrtý a nad 75 let každý třetí.

Jaguar S-Type patří mezi luxusní automobily. Podívejte se ovšem, co se stane, pokud dáte zábrany stranou a šlápnete na krk stádu koní, které Jaguar S-Type schovává pod kapotou. Výsledek = dva mrtví a další auto do šrotu… Rychlá jízda zapříčinila brutální smrtelnou nehodu…
Jaguar S-Type a brutální bouračka do stromu

Jaguar S-Type a brutální bouračka do stromu 1

Jaguar S-Type a brutální bouračka do stromu 2

Jaguar S-Type a brutální bouračka do stromu 3

Jaguar S-Type a brutální bouračka do stromu 4
Jaguar S-Type a brutální bouračka do stromu

Zdroj:cafe.loveme.cz

Dopravní nehody motorek bývají často tragické. Nehoda motorky s Formanem si naštěstí nevyžádala žádné oběti na životech. Oba řidiči utrpěli vážná zranění, ale brutální nehodu přežili. Dopravní nehody motorek jako výstraha pro všechny divoké motorkáře…
Dopravní nehody motorek - Brutální bouračka s Formanem

Dopravní nehody motorek - Brutální bouračka s Formanem
Dopravní nehody motorek - Brutální bouračka s Formanem

Dopravní nehody motorek - Brutální bouračka

Dopravní nehody motorek - Brutální bouračka s Formanem

Dopravní nehody motorek - Brutální bouračka

Dopravní nehody motorek - Brutální bouračka s Formanem
Dopravní nehody motorek - Brutální bouračka s Formanem

Dopravní nehody motorek - Brutální bouračka s Formanem

Dopravní nehody motorek - Brutální bouračka s Formanem

Dopravní nehody motorek - Brutální bouračka s Formanem

Dopravní nehody motorek - Brutální bouračka
Dopravní nehody motorek - Brutální bouračka s Formanem

Zdroj:cafe.loveme.cz

 

Držkov - V neděli v pět hodin ráno došlo v obci Držkov k dopravní nehodě se čtyřmi zraněnými osobami.


Řidič automobilu narazil do jehličnatého stromu.
Řidič automobilu narazil do jehličnatého stromu.
Autor: Policie ČR Jablonec

„S vozidlem Mitsubishi galant jel ve směru od Zásady na Držkov 33letý muž z Držkova. V důsledku rychlosti nezvládl průjezd mírné pravotočivé zatáčky, vyjel vlevo mimo komunikaci a vzápětí narazil do kmene jehličnatého stromu,“ řekla mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová.

Při nehodě došlo k těžkému zranění řidiče a zranili se i jeho tři spolujezdci, dvě dívky z Plavů 17 a 18 let a třiadvacetiletý muž z Držkova. Závažnost jejich poranění je těžká, proto jsou nyní v nemocnici. „Zda řidič požil před jízdou alkohol prozatím nevíme, neboť jeho zdravotní stav neumožnil zkoušku přístrojem Drager. Rozbor odebrané krve však případný alkohol odhalí,“ doplnila mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová.

Způsobená škoda na automobilu je šedesát tisíc korun.

Zdroj:jablonecký.denik.cz

Nehoda autobusu v Rakousku

Ostatní děti pokračovaly do Chorvatska. Zraněná učitelka se vrátila domů, jedna žena je stále v rakouské nemocnici.

Autobus havaroval ve chvíli, kdy se vyhýbal autu, které jelo před ním a náhle začalo brzdit. Vozidlo se při manévru dostalo na krajnici. Ta povolila a autobus se poté převrátil na bok.


Nehoda autobusu v Rakousku
Foto: Reuters

 

Podle druhého řidiče autobusu, který ve chvíli havárie neřídil, při nehodě zemřel 6letý chlapec sedící na přední sedačce. Tam ale neměl co dělat. "Na prvním sedadle nesmí sedět dítě mladší 12 let a menší 150 centimetrů," potvrdil mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka.


Cestovka o chlapci nevěděla


Navíc podle delegátky zájezdu, která byla přímo na místě, cestovní kancelář neměla nahlášeno, že by dítě mělo řidiče doprovázet.


Jméno chlapce nefigurovalo ani na seznamu účastníků pobytu. "Nebyl z našeho zájezdu," uvedl vedoucí pobytu František Krajíc.


Děti pokračovaly na Makarskou


Řidič, který v době havárie seděl za volantem a zároveň byl i otcem dítěte, které na místě zemřelo, nebyl již odpoledne v Rakousku. Podle cestujících se po havárii vrátil zpět do České republiky.


Přesné příčiny nehody vyšetřuje policie. Děti ze Základní školy Železný Brod, která týdenní ozdravný pobyt u moře zorganizovala, pokračovaly v cestě na Makarskou. Krátce před půl druhou odpoledne pro ně do Červeného kříže v Mistelbachu přijel náhradní autobus.

 

Nehoda autobusu v Rakousku
Foto: Reuters

 

V nemocnici ve Štýrském Hradci zůstala jedna žena, která se zájezdem jela jako náhradnice za jiného cestujícího. Zůstane tam dva až tři dny na pozorování. Má poraněný hrudník a špatně se jí dýchá. Zatím se jí neozval nikdo ze zdravotní pojišťovny, ani z cestovní kanceláře. Žena přitom potřebuje zařídit převoz do Česka.


 

Zraněná z autobusu
Foto: tn.cz

 


Při havárii byla kromě ní zraněna také jedna z učitelek. Ta se po ošetření vrátila zpět do České republiky


Vyděšení rodiče

Neštěstí se událo po druhé hodině ranní na rakouské dálnici A2 u obce Lassnitzhöhe ve východním Štýrsku. Krátce na to se o havárii dozvěděli i rodiče.

 

Mapa, zdroj: Google Maps
Foto: Google.cz

 


"Hned po druhé ráno mi volali oba kluci, že autobus měl havárku, ale že oni jsou v pořádku," řekl Ladislav Ševčík, otec dvou dětí, které cestovaly v autobuse. Podle něj sice byli jeho synové, kteří navštěvují 3. a 7. třídu základní školy, z nehody vystrašení, oba by ale chtěli pokračovat dál. "Hrozně rádi by viděli moře," dodal Ševčík.


Podle něj rodiče informoval také vedoucí zájezdu i starosta města Železný Brod.


"Vím, že je deset zraněných. Dva těžce. Dítě, které zemřelo, bylo od pana řidiče," uvedl dopoledne pro tn. cz starosta Železného Brodu Václav Horáček.

 


S tím, aby děti pokračovaly dále, rodiče souhlasí. "To víte, že bych holku měla raději doma, ale pokud jí nic není a děti chtějí pokračovat, tak ji jet nechám," dodala Lenka Jaklová, jejíž dcera jede do Chorvatska.


V autobuse sedělo celkem 32 dětí, které navštěvovaly 3. až 9. třídu Základní školy v Železném Brodě. Shodou náhod šlo o školu, jejíž ředitel v pátek rezignoval kvůli facce, kterou dal žákovi.Zájezd základní škola zakoupila od cestovní kanceláře České kormidlo. "Nebudeme to nijak komentovat," reagovala jedna ze zaměstnankyň kanceláře.


V roce 2003 se stala nejvážnější autobusová tragédie v dějinách Česka. V jižních Čechách zemřelo v autobusu 19 Čechů, kteří se vraceli do vlasti. .

 

 


Přehled havárií českých autobusů v zahraničí s oběťmi na životech za posledních pět let:


7. listopadu 2003 (Slovensko) - Čtyři lidé, včetně českého řidiče, zahynuli při havárii českého autobusu u Ružomberoku. Autobus na lince ze Spišské Nové Vsi do Brna narazil do návěsu nákladního auta, který se předtím uvolnil a přejel do protisměru.

25. června 2004 (Slovensko) - Dva mrtvé a 36 zraněných si vyžádala nehoda českého autobusu s dětským zájezdem v obci Šuja mezi Žilinou a Prievidzou. Příčinou havárie byla rychlá jízda. Podívejte se na záběry z tragické nehody českého autobusu!

 

 

26. července 2004 (Belgie) - Na dálnici mezi belgickou Lovaní a německými Cáchami narazil český autobus na lince Praha-Londýn do kamionu a řidič autobusu zahynul.

30. července 2004 (Slovensko) - Na lince z Košic do Příbrami havaroval český autobus mezi obcí Spišský Hrhov a Levočou. O život při nehodě přišel jeden cestující.

28. června 2006 (Slovensko) - Čtrnáctiletý český chlapec zemřel při nehodě českého autobusu u slovenských Malacek. V autobuse se do Prahy vracelo 45 turistů ze školy v přírodě v Černé Hoře. Příčinou havárie byl zřejmě mikrospánek řidiče.

1. července 2006 (Slovensko) - Česká cestující zahynula při nehodě českého autobusu mezi východoslovenskými obcemi Chminianská Nová Ves a Svinia nedaleko Prešova. Šlo o zájezdový autobus plzeňského dopravce, který mířil na Ukrajinu.

17. září 2006 (Rakousko) - Čtyři lidé zahynuli při nehodě českého autobusu, který havaroval nedaleko dolnorakouského Schremsu v okrese Gmünd.

16. července 2007 (Srbsko) - Smrt řidiče si v Srbsku vyžádala nehoda českého autobusu. Autobus s českými turisty narazil zezadu do nákladního auta brzy ráno na hlavní silnici mezi městem Niš a srbskou metropolí Bělehradem.

 


 září 2007 (Slovensko) - Jeden cestující slovenské národnosti přišel o život při nehodě českého linkového autobusu, který havaroval nedaleko Ružomberoku. Řidič autobusu na lince Spišská Nová Ves - Kladno dostal smyk nedaleko obce Lubochňa.

Svět: nehoda

Zdroj: Aktuálně.cz

Graz - Autobus s dětmi z Železného Brodu jedoucí do Chorvatska havaroval v sobotu v noci kolem druhé hodiny na rakouské dálnici A2 poblíže štýrské metropole Graz.

Agentura APA uvedla, že se řidič pokoušel vyhnout zpomalujícímu nákladnímu autu, které jelo před ním, a při manévru se autobus převrátil.

Děti cestovaly do Chorvatska na ozdravný pobyt. Shodou okolností se jednalo o žáky stejné základní školy, jejíž ředitel ve čtvrtek rezignoval poté, co dal jednomu ze žáků facku. Jeho spolužáci celý incident natočili na mobilní telefon. 

Nehodu nepřežilo dítě. Tři z deseti cestujících převezených do nemocnice v Grazu utržili těžká zranění.

K místu neštěstí se sjelo šestnáct vozidel rychlé záchranné služby, policisté i hasiči.

Neštěstí zablokovalo dálnici A2 do brzkých ranních hodin.

Zasněžená vozovka a viditelnost menší než 100 metrů nezabránily, aby 79 % řidičů projíždějících v rychlém pruhu deset minut před hromadnou havárií na D1 dosahovalo rychlosti nad 110 km/h. 65 % nákladních vozidel jelo nad svůj povolený limit 80 km/h a hodinu před hromadnou havárií to bylo neuvěřitelných 98 % projíždějících kamionů nad povolenou rychlost. Tento zarážející výstup přinesla měřící zařízení ŘSD, která jsou týden po nehodě k dispozici.

 

Ředitelství silnic a dálnic ČR má na dálnici D1 stabilně umístěné čtyři měřící stanice, které monitorují rychlost projíždějících vozidel. Jedna z těchto stanic zaznamenává data nedaleko místa čtvrteční hromadné havárie. Podle zjištění ŘSD projíždělo deset minut před nehodou na měřeném úseku 79 procent vozidel v rychlém pruhu a 39 procent vozidel v pomalém pruhu rychlostí nad 110 km/h. „Pokud vezmeme v potaz jaké byly povětrnostní podmínky a snížená viditelnost v ten moment na dálnici D1, pak se dá říci, že více než polovina řidičů hazardovala nejen se svým životem, ale i se životem všech dalších účastníků silničního provozu,“ říká mluvčí ŘSD Martina Vápeníková.

To, že řidiči riskovali, potvrzuje i další zjištěný údaj: 41 procent vozidel v rychlém pruhu a 21 procent vozidel v pomalém pruhu projížděla na měřeném úseku s rozestupem menším než 2 sekundy. „Bezpečnostní experti doporučují mnohem větší rozestup, než jsou 2 sekundy za dobrých povětrnostních podmínek. Čtvrteční počasí bylo několikanásobně horší, než jsou běžné standardy. Tomu měl odpovídat také rozestup mezi jednotlivými vozy a snížená rychlost ,“ doplňuje Martina Vápeníková.

Debaty o tom, kdo je v případě havárie na dálnici D1 odpovědný, doznávají po zveřejnění uvedených údajů mnohem jasnějších obrysů. Za povětrnostní situace a snížené viditelnosti, které panovaly na dálnici D1 před a v době nehody, není možné, aby se řidiči chovali tak, jak dokládají data měřících stanic ŘSD.

 

Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic Autor: Martina Vápeníková

Posledni komentare
07.06.2016 18:11:14: dál nečtu :-! richlé půjčky půjčka poskytnuto cz
1  
2  
 
Sněhová digitální koulovačka :) <

 

 

NAVRCHOLU.cz